VN-Mensenrechtenraad eist einde deportaties door Rusland
GENÈVE (ANP/AFP) - De Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties heeft ingestemd met een resolutie waarin ze eist dat Rusland stopt met de deportaties van Oekraïense kinderen en andere burgers naar Rusland of gebieden in Russische handen. Ook moet het land internationale organisaties toegang geven om hulp te verlenen aan deze mensen.
In de resolutie roept de raad Moskou op "een einde te maken aan de onwettige gedwongen verplaatsing en deportatie van burgers en andere beschermde personen binnen Oekraïne of naar de Russische Federatie". Ook wil het VN-orgaan dat Rusland informatie geeft over de burgers die met geweld zijn overgebracht.
Met de resolutie wordt ook het mandaat van de VN-commissie die verantwoordelijk is voor het onderzoeken van mensenrechtenschendingen in Oekraïne sinds de Russische invasie met een jaar verlengd.
Oorlogsmisdaad
28 van de 47 raadsleden stemden in met de tekst. Zeventien landen onthielden zich van stemming. China en Eritrea stemden als enige twee leden tegen.
Volgens Kyiv werden tot eind februari 16.221 kinderen naar Rusland gedeporteerd. De VN-commissie kon die cijfers niet verifiëren.
Op 16 maart kwam de mensenrechtencommissie al met een rapport waarin ze de deportatie van kinderen een oorlogsmisdaad noemt. Een dag later vaardigde het Internationaal Strafhof in Den Haag een arrestatiebevel uit tegen de Russische president Vladimir Poetin vanwege de "illegale deportatie" van Oekraïense kinderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
2 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
10 uur geleden