Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-mensenrechtenkantoor: Israël beperkt nog steeds hulp aan Gaza

VN-mensenrechtenkantoor: Israël beperkt nog steeds hulp aan Gaza

GENÈVE (ANP/RTR) - Israël gaat door met de "onwettige" beperkingen op de humanitaire hulpverlening voor de Gazastrook, stelt het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties. Israël en de Verenigde Staten beweren dat de omvang van de goederenstroom is toegenomen, maar volgens VN-agentschappen is dit niet voldoende.

Israël controleert alle hulp die over land naar Gaza gaat sinds de oorlog met Hamas in oktober uitbrak. De omvang van de geleverde hulp ligt onder het niveau van voor de oorlog. "Israël blijft onwettige beperkingen opleggen aan de toegang en distributie van humanitaire hulp en zet de uitgebreide vernietiging van de civiele infrastructuur voort", aldus een woordvoerder van het VN-mensenrechtenkantoor in Genève.

Israël ontkent dat het de humanitaire hulpverlening belemmert. Volgens dat land is er aan Palestijnse zijde onvoldoende capaciteit om binnengekomen hulp te verdelen. Israël staat internationaal onder druk van staten die eisen dat meer hulpgoederen tot het Palestijnse gebied worden toegelaten. Deze oproep klinkt luider sinds internationale reddingswerkers begin april omkwamen door een Israëlische luchtaanval.

Actie ondernemen

VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt bij landen met invloed aan om actie te ondernemen. Volgens hem moeten zij alles doen wat mogelijk is om de mensenrechten- en humanitaire crisis in Gaza en het toegenomen geweld op de Westelijke Jordaanoever te beëindigen. Deze invloedrijke landen zouden ook moeten helpen het verhoogde risico op verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten te verminderen. "Het oplossen van de catastrofale situatie van burgers in Gaza moet een prioriteit blijven."

De oorlog heeft in de Gazastrook in ruim een half jaar meer dan 33.800 mensen het leven gekost, aldus cijfers van het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid. Het officiële aantal gewonden ligt boven de 76.500. Volgens UNICEF raken elke dag zeker zeventig kinderen gewond en zijn meer medische evacuaties vanuit Gaza nodig. De VN-kinderrechtenorganisatie meldt dat minder dan de helft van de aanvragen voor dergelijke evacuaties succesvol is.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

2 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

3 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

3 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

4 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

6 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

6 uur geleden