Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-mensenrechtenfunctionarissen hekelen sancties VS tegen Cuba

VN-mensenrechtenfunctionarissen hekelen sancties VS tegen Cuba

GENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Mensenrechtenfunctionarissen van de Verenigde Naties hebben de verstikkende sancties van Washington tegen Cuba veroordeeld. De internationale gemeenschap wordt opgeroepen te voorkomen dat het eiland door gebrek aan eerste levensbehoeften "een stil Gaza" wordt.

Het sanctiebeleid van de VS is volgens de VN "een poging de constitutionele orde van een soevereine staat te veranderen met behulp van dreiging en dwang".

In Cuba zijn er ernstige tekorten aan voedsel, medicijnen en brandstof en die worden door de extra sancties van de regering van Donald Trump erger. De stroomvoorziening op het eiland is bijvoorbeeld minimaal door het tekort aan brandstof.

Communistisch bewind

De VS hebben hun eerste sancties tegen het communistische bewind in Cuba in 1960 afgekondigd. Het land leed onder een handelsboycot maar in 2009 leek er verlichting te komen. Er werden sancties ingetrokken. Maar vooral tijdens de tweede ambtstermijn van Trump gaat Cuba gebukt onder sancties die het leven vrijwel onmogelijk maken.

Donderdag heeft het Amerikaanse ministerie van Financiën weer nieuwe sancties met betrekking tot Cuba ingesteld. Het gaat om maatregelen tegen zes Cubanen, van wie er twee in China of Rusland wonen, en tegen vijf ondernemingen in Cuba.

Meer uit Buitenland

VN-chef veroordeelt aanvallen Oekraïne en Rusland op burgerdoelen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft de aanvallen van Oekraïne en Rusland op burgerdoelen of dichtbevolkte gebieden fel veroordeeld. Hij roept de strijdende partijen op hiermee te stoppen.

30 seconden geleden
Trump ontkent ruzie met defensieminister Hegseth over munitie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump doet geruchten over zijn vermeende onvrede met minister van Defensie Pete Hegseth af als "onwaar en totaal nergens op gestoeld". In een bericht op Truth Social schrijft Trump "extreem blij te zijn met werk dat Pete Hegseth doet", om vervolgens enkele van zijn successen op te sommen.

7 minuten geleden
Veel gewonden bij trambotsing in Gelsenkirchen

GELSENKIRCHEN (ANP) - Bij een botsing tussen twee trams in het Duitse Gelsenkirchen zijn meer dan twintig mensen gewond geraakt. Drie mensen zijn levensgevaarlijk gewond geraakt, zeven zwaar en veertien licht, melden plaatselijke media.

2 uur geleden
Spaanse politie vreest nieuwe intocht in Ceuta half augustus

MADRID/CEUTA (ANP) - De Spaanse Guardia Civil vreest dat er 15 augustus weer een heleboel mensen kunnen proberen Ceuta binnen te dringen. Bronnen bij de politie van de nieuwszender 20 minutos zeggen dat de toestand vooral op sociale media nauwlettend in de gaten wordt gehouden en dat 15 augustus is genoemd als datum voor een nieuwe massale intocht. Dit is "veel meer dan een gerucht", beklemtoonde een bron bij de Guardia Civil.

2 uur geleden
Vervolging Fauci stap dichterbij na commissiestemming

WASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci wordt minachting van het Congres verweten. Dit vanwege zijn weigering inhoudelijke vragen te beantwoorden tijdens een hoorzitting over de coronacrisis. Die commissie stemde donderdag of hij kan worden doorverwezen naar het ministerie van Justitie om te worden vervolgd voor minachting van het Congres. Zoals verwacht stemden van de aanwezigen acht Republikeinse commissieleden voor en vijf Democraten tegen.

2 uur geleden
Israëlische kolonist aangeklaagd voor 'roekeloos' doden Palestijn

UMM AL KHAIR (ANP) - Een Israëlische kolonist die de Palestijnse activist Awdah Hathaleen om het leven bracht is aangeklaagd voor roekeloze doodslag, melden Israëlische en internationale media. Al Jazeera meldt op basis van de Israëlische mensenrechtenorganisatie B'Tselem dat het de eerste keer is sinds 7 oktober 2023 dat een Israëliër is aangeklaagd voor de dood van een Palestijn op de Westelijke Jordaanoever.

3 uur geleden
Kremlin veroordeelt uitzetting Russische commentator in Frankrijk

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de uitzetting van een Russische mediapersoonlijkheid in Frankrijk, Ksenia Fjodorova, veroordeeld en onaanvaardbaar genoemd. Fjodorova was eerder journaliste van de Russische nieuwszender RT en is in Parijs een televisiepersoonlijkheid geworden dankzij onder meer bijdragen voor Europe 1, CNews en JDnews.

3 uur geleden