Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-mensenrechtenchef verwelkomt uitspraak in George Floyd-proces

VN-mensenrechtenchef verwelkomt uitspraak in George Floyd-proces

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Michelle Bachelet verwelkomt de veroordeling van een witte ex-agent in het proces rondom de dood van de zwarte arrestant George Floyd. Als de jury tot een ander besluit was gekomen, was het volgens haar een voorbeeld geweest van bespottelijke onrechtvaardigheid.

De burgerjury besloot dinsdag dat Derek Chauvin verantwoordelijk is voor de dood van Floyd, die Chauvin vorig jaar in de Amerikaanse stad Minneapolis zo hardhandig arresteerde dat Floyd overleed. "Zoals de jury erkende, was het bewijs in deze zaak glashelder", aldus Bachelet.

Ze benadrukt dat Floyd niet het enige slachtoffer is. "Voor de vele andere slachtoffers van Afrikaanse afkomst en hun families, in de VS en de rest van de wereld, gaat de strijd voor gerechtigheid door. De strijd om gevallen van buitensporig geweld of moord door de politie voor de rechter te krijgen, laat staan ​​te winnen, is nog lang niet voorbij."

Ontworteld

"De diepgewortelde erfenis van discriminerende beleidsmaatregelen en systemen moet resoluut worden ontworteld om raciale rechtvaardigheid en gelijkheid te bereiken", zegt Bachelet. "Als dat niet gebeurt, zal het vonnis in deze zaak slechts een voorbijgaand moment zijn in plaats van een echt keerpunt."

Volgens de VN-chef toont het proces aan dat er nog veel moet worden gedaan om een einde te maken aan het systemische racisme waar mensen met Afrikaanse komaf mee te maken krijgen. Over de VS zegt ze dat de afgelopen weken hebben bewezen dat het ondanks politiehervormingen niet is gelukt om de dood van mensen met Afrikaanse komaf te voorkomen, verwijzend naar meerdere zwarte Amerikanen die stierven bij een confrontatie met de politie.

Bachelet verwelkomt de stappen die al in de VS worden gezet, maar zegt ook dat er meer moet gebeuren. Het is volgens haar tijd is om de context van Floyds dood kritisch te bestuderen door naar het verleden te kijken en de "giftige sporen" daarvan in de huidige samenleving te onderzoeken.

Meer uit Buitenland

Bosbranden in zuiden van Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.

58 minuten geleden
Iraanse oud-kroonprins roept leger op kant van het volk te kiezen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.

1 uur geleden
Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

9 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

9 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

10 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

10 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

11 uur geleden