Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-mensenrechtenchef heeft geen publicatiedatum Xinjiang-rapport

VN-mensenrechtenchef heeft geen publicatiedatum Xinjiang-rapport

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Michelle Bachelet weet nog niet wanneer ze haar langverwachte rapport over de Chinese provincie Xinjiang publiceert, maar streeft er nog wel steeds naar om dat voor haar aftreden te doen. Haar termijn eindigt op 31 augustus.

Bachelet erkende donderdag tijdens haar laatste persconferentie in functie "enorme druk" te ervaren over het wel of niet publiceren van haar bevindingen over de behandeling van Oeigoeren en andere moslimminderheden, maar daar niet naar te zullen handelen. Ze had eerder beloofd het rapport voor het einde van haar termijn te delen.

Critici vinden dat Bachelet niet hard genoeg optreedt tegen China, ook niet na haar zesdaagse reis eerder dit jaar door Xinjiang en andere delen van het Aziatische land. De publicatie van het rapport is meermaals uitgesteld en dat komt nu mede doordat Bachelet haar bevindingen van haar reis erin wil verwerken en door China geleverde informatie moet worden beoordeeld. Er wordt al drie jaar aan het rapport gewerkt.

De Chinese autoriteiten worden beschuldigd van onder meer massale opsluiting, dwangarbeid en verplichte sterilisatie. De Verenigde Staten en ook politici in andere westerse landen zeggen dat China zich schuldig maakt aan genocide tegen minderheden. De regering in Peking ontkent en stelt dat de "trainingscentra" worden ingezet tegen extremisme.

Meer uit Buitenland

Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

2 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

2 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

5 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

8 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

9 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

9 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

9 uur geleden