VN-mensenrechtenchef heeft geen publicatiedatum Xinjiang-rapport
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Michelle Bachelet weet nog niet wanneer ze haar langverwachte rapport over de Chinese provincie Xinjiang publiceert, maar streeft er nog wel steeds naar om dat voor haar aftreden te doen. Haar termijn eindigt op 31 augustus.
Bachelet erkende donderdag tijdens haar laatste persconferentie in functie "enorme druk" te ervaren over het wel of niet publiceren van haar bevindingen over de behandeling van Oeigoeren en andere moslimminderheden, maar daar niet naar te zullen handelen. Ze had eerder beloofd het rapport voor het einde van haar termijn te delen.
Critici vinden dat Bachelet niet hard genoeg optreedt tegen China, ook niet na haar zesdaagse reis eerder dit jaar door Xinjiang en andere delen van het Aziatische land. De publicatie van het rapport is meermaals uitgesteld en dat komt nu mede doordat Bachelet haar bevindingen van haar reis erin wil verwerken en door China geleverde informatie moet worden beoordeeld. Er wordt al drie jaar aan het rapport gewerkt.
De Chinese autoriteiten worden beschuldigd van onder meer massale opsluiting, dwangarbeid en verplichte sterilisatie. De Verenigde Staten en ook politici in andere westerse landen zeggen dat China zich schuldig maakt aan genocide tegen minderheden. De regering in Peking ontkent en stelt dat de "trainingscentra" worden ingezet tegen extremisme.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
8 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
11 uur geleden