Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-mensenrechtenchef: er moet in oorlog Gaza echt iets veranderen

VN-mensenrechtenchef: er moet in oorlog Gaza echt iets veranderen

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties waarschuwt dat er echt iets moet veranderen in de oorlog tussen Israël en Hamas. Volker Türk sprak in een persconferentie over een "vuurzee van geweld" en een "instorting van het meest basale respect voor menselijke waarden" in zowel de Palestijnse gebieden als in Israël.

Türk hekelde de aanvallen op en gijzelingen van Israëli's door Palestijnse militanten, maar richtte zich ook tot Israël zelf. "Het doden van zoveel burgers kan niet afgedaan worden als nevenschade. De enige winnaar van zo'n oorlog is waarschijnlijk extremisme, en méér extremisme." Dat heeft het verleden aangetoond, zei Türk. Landen hebben "vele jaren waarschuwingen genegeerd" over de zorgelijke mensenrechtensituatie. Hij noemde ook daarbij Israël, maar zei dat er meer landen zijn die invloed uitoefenen op de strijdende partijen.

Volgens de mensenrechtencommissaris moet direct gevolg gegeven worden aan de resolutie van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties van de voorbije nacht. Daarin werd "volstrekt helder" opgeroepen tot onder meer langere humanitaire gevechtspauzes.

Türk eiste verder meer humanitaire hulp, een einde aan "collectieve bestraffing" van burgers en vrijlating van de gijzelaars. Uiteindelijk moeten de wapens helemaal neergelegd worden, zei Türk. "Dat is niet alleen noodzakelijk om levens te redden, maar ook om politieke ruimte te maken voor een weg uit deze gruwel."

Meer uit Buitenland

Polen ziet verdachte activiteit van schip bij kabel Baltische Zee

WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Polen meldt dat een schip uit de zogeheten Russische schaduwvloot verdachte manoeuvres heeft uitgevoerd bij een stroomkabel in de Baltische Zee. In deze wateren raakten eerder kabels beschadigd bij verschillende incidenten.

14 minuten geleden
Europese Commissie: extra miljoenen voor humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie trekt 50 miljoen euro extra uit voor humanitaire hulp in Gaza en de Westelijke Jordaanoever. Dit doet zij als reactie op de daar snel verslechterende situatie, zo heeft de Commissie woensdag bekendgemaakt. Ook voor humanitaire hulp aan Syrië en Libanon maakt de Commissie tientallen miljoenen extra vrij.

29 minuten geleden
Von der Leyen verheugd over EU-akkoord defensieleningen

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, noemt het "uitstekend nieuws" dat de EU-lidstaten officieel hebben ingestemd met de voorwaarden voor de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. "Europa neemt meer verantwoordelijkheid voor zijn eigen defensie in een steeds gevaarlijkere wereld", schrijft ze op X.

57 minuten geleden
Duitsland arresteert tieners van extreemrechtse terreurgroep

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft in de vroege ochtend vier tieners opgepakt die lid zouden zijn van een rechts-extremistische terroristische organisatie. De groep, genaamd Laatste Verdedigingslinie, was volgens aanklagers van plan gewelddadige aanvallen te plegen op vluchtelingen en politieke tegenstanders.

3 uur geleden
VAE melden deal met Israël over leveringen noodhulp aan Gaza

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben afspraken gemaakt met Israël over de leveringen van "dringende humanitaire hulp" aan de Gazastrook, melden Emiraatse staatsmedia. Israël laat zeer weinig hulp toe voor het Palestijnse gebied, maar de buitenlandministers van beide landen zouden telefonisch hebben afgesproken dat noodhulp uit de VAE Gaza wel in mag.

4 uur geleden
Kremlin: Poetin heeft bezoek gebracht aan grensregio Koersk

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft volgens het Kremlin een bezoek gebracht aan de regio Koersk, die tot eind april deels bezet door Oekraïense militairen was bezet. Zijn kantoor meldt woensdag dat hij de dag ervoor onder meer sprak met de waarnemend gouverneur van de regio Aleksandr Chinsjtejn.

5 uur geleden
Door natuurbranden meer bossen verloren in 2024 dan ooit

COLLEGE PARK (ANP) - Door natuurbranden gingen in 2024 wereldwijd meer bossen verloren dan ooit eerder gemeten. Woensdag gepubliceerde gegevens van de Universiteit van Maryland in de Verenigde Staten laten zien dat hierdoor 4,1 gigaton aan broeikasgassen vrijkwam. Dat is vier keer zo veel uitstoot als de luchtvaart veroorzaakte in 2023.

7 uur geleden