Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-mensenrechtenchef: er moet in oorlog Gaza echt iets veranderen

VN-mensenrechtenchef: er moet in oorlog Gaza echt iets veranderen

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties waarschuwt dat er echt iets moet veranderen in de oorlog tussen Israël en Hamas. Volker Türk sprak in een persconferentie over een "vuurzee van geweld" en een "instorting van het meest basale respect voor menselijke waarden" in zowel de Palestijnse gebieden als in Israël.

Türk hekelde de aanvallen op en gijzelingen van Israëli's door Palestijnse militanten, maar richtte zich ook tot Israël zelf. "Het doden van zoveel burgers kan niet afgedaan worden als nevenschade. De enige winnaar van zo'n oorlog is waarschijnlijk extremisme, en méér extremisme." Dat heeft het verleden aangetoond, zei Türk. Landen hebben "vele jaren waarschuwingen genegeerd" over de zorgelijke mensenrechtensituatie. Hij noemde ook daarbij Israël, maar zei dat er meer landen zijn die invloed uitoefenen op de strijdende partijen.

Volgens de mensenrechtencommissaris moet direct gevolg gegeven worden aan de resolutie van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties van de voorbije nacht. Daarin werd "volstrekt helder" opgeroepen tot onder meer langere humanitaire gevechtspauzes.

Türk eiste verder meer humanitaire hulp, een einde aan "collectieve bestraffing" van burgers en vrijlating van de gijzelaars. Uiteindelijk moeten de wapens helemaal neergelegd worden, zei Türk. "Dat is niet alleen noodzakelijk om levens te redden, maar ook om politieke ruimte te maken voor een weg uit deze gruwel."

Meer uit Buitenland

Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

1 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

3 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

3 uur geleden
Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

5 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

6 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

9 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

10 uur geleden