VN-mensenrechtenchef blij met arrestatie Duterte
DEN HAAG (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtencommissaris van de Verenigde Naties, heeft de arrestatie van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte verwelkomd. "Dit is een belangrijke stap richting verantwoording voor de duizenden slachtoffers van moorden en andere mishandelingen, en ook voor hun families die moedig gerechtigheid hebben nagestreefd."
Duterte wordt vervolgd door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag voor misdaden tegen de menselijkheid tijdens zijn "oorlog tegen drugs". Türk spreekt van "extreem ernstige" beschuldigingen en is blij dat die nu "eerlijk en onafhankelijk" worden bekeken.
De VN-mensenrechtenchef prijst de huidige Filipijnse regering, omdat die heeft meegewerkt aan het uitleveren van Duterte aan het ICC. Ook beschouwt hij het als een positieve ontwikkeling dat de regering, onder leiding van Ferdinand Marcos jr., de aanpak van drugsoverlast heeft aangepast.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Het is de bedoeling dat Oekraïense drone-experts "volgende week" ter plaatse zijn in het Midden-Oosten. Dat zegt president Volodymyr Zelensky. Zij zullen daar onder meer de VS en Golfstaten trainen in het neerhalen van vijandelijke drones, iets waarin Oekraïne na meer dan vier jaar oorlog tegen Rusland noodgedwongen zich heeft bekwaamd. Rusland gebruikt in die strijd veel op de Iraanse Shahed geënte drones tegen Oekraïne.
5 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Ahmed Aboul Gheit, heeft de Iraanse aanvallen op lidstaten van de Liga "roekeloos" genoemd. De 22-koppige Liga, bestaande uit onder meer Egypte, Libanon, Saudi-Arabië en Qatar, is zondag in spoedzitting bijeengekomen vanwege het opgelopen geweld in het Midden-Oosten.
16 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zal maandag Cyprus aandoen, meldt zijn kantoor. Op het eiland ontmoet hij zijn Cypriotische ambtgenoot Nikos Christodoulides en de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis. Volgens het Élysée wil Macron het onder meer hebben over hoe "de veiligheidssituatie rond Cyprus en in het oostelijke Middellandse Zeegebied" kan worden versterkt.
57 minuten geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - De Noorse politie onderzoekt een incident bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Bij de publieksingang van het pand vond in de nacht van zaterdag op zondag een explosie plaats, met kleine materiële schade tot gevolg. In een persconferentie werd meegedeeld dat ook rekening wordt gehouden met het scenario dat het gaat om een gerichte aanval. Verdachten zijn nog niet in zicht.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid aan 394 mensen het leven gekost. Onder hen zijn 83 kinderen. Ook kwamen negen hulpverleners om het leven. Minister Rakan Nassereddine veroordeelde aanvallen op medisch personeel en ziekenwagens.
2 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering vindt dat de Verenigde Staten en Israël het internationaal recht geschonden hebben door Iran aan te vallen. Dat heeft de minister van Defensie Martin Pfister gezegd in een interview met de krant SonntagsZeitung. Volgens hem is de Bondsraad het erover eens dat ook Iran zelf internationale wetten en regels heeft overtreden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense ministers hebben de beroemde Biënnale van Venetië gevraagd om Rusland alsnog te weren. De organisatie van de kunstmanifestatie is van plan om voor het eerst sinds de grootschalige invasie van Oekraïne weer plek in te ruimen voor Rusland.
3 uur geleden