VN-mensenrechtenchef bezoekt Midden-Oosten: maalstroom van pijn
CAÏRO (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties Volker Türk is begonnen aan een vijfdaags bezoek aan het Midden-Oosten om te zoeken naar een uitweg uit de "maalstroom van pijn" in Gaza. Hij gaat in ieder geval naar Egypte en Jordanië, maar hoopt ook de Palestijnse Gebieden en Israël in te kunnen.
Türk spreekt in de regio met functionarissen van overheden, het maatschappelijk middenveld, en met slachtoffers en collega's van de VN, meldt zijn kantoor. Hij begint zijn bezoek in de Egyptische hoofdstad Caïro. Ook zal hij de grensovergang naar Gaza bij Rafah bezoeken. Donderdag en vrijdag gaat hij volgens planning naar Jordanië.
"We hebben een maand van bloedvergieten, onophoudelijk lijden, verwoesting, woede en wanhoop achter de rug", zegt Türk in een verklaring. "Mensenrechtenschendingen staan aan de basis van deze escalatie en mensenrechten spelen een cruciale rol in het zoeken van een uitweg uit deze maalstroom van pijn."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
5 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
9 uur geleden