Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN melden dat Israël op UNIFIL-posities schoot in zuiden Libanon

VN melden dat Israël op UNIFIL-posities schoot in zuiden Libanon

BEIROET/NAQOURA (ANP/RTR/AFP) - Israëlische troepen hebben donderdag in het zuiden van Libanon volgens de Verenigde Naties drie posities van de VN-macht UNIFIL onder vuur genomen, inclusief het hoofdkwartier van de missie aan de kust in Naqoura. Volgens UNIFIL zijn in Naqoura twee leden van de vredesmacht gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. De twee zijn gevallen toen een Israëlische tank hun uitkijktoren beschoot.

Volgens UNIFIL komen de twee gewonden uit Indonesië. Israël zou ook een bunker hebben beschoten, waar blauwhelmen zich schuilhielden. Voertuigen en een communicatiesysteem liepen schade op.

Italië en Frankrijk leveren beide militairen aan de missie en hebben verontwaardigd gereageerd op het incident. De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto noemt het schieten op VN-bases "totaal onacceptabel". De Israëlische ambassadeur is ontboden. De regering in Rome wil samen met die in Parijs een overleg organiseren met de Europese landen die bijdragen aan UNIFIL.

Nederland

UNIFIL is na een Israëlische aanval op Libanon in 1978 opgericht en heeft verscheidene taken gehad. Het is nu een militaire missie die voor het Libanese leger toeziet op het grensgebied met Israël en op terugtrekking van Israëlische troepen en op posities van met name de Hezbollah-beweging. Israël zegt nu die beweging te willen uitschakelen en voert op grote schaal aanvallen uit op Libanon, vooral het zuiden van het land.

Israël heeft de VN-macht recent tevergeefs verzocht zich daar terug te trekken. In de jaren 1979-1985 leverde Nederland in totaal circa 9000 militairen aan UNIFIL. Momenteel nemen zo'n 10.000 vredeshandhavers deel aan de missie.

De VN-macht heeft de afgelopen weken herhaaldelijk opgeroepen tot een staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah.

Meer uit Buitenland

Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

50 minuten geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

6 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

7 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

8 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

8 uur geleden
Doden door aanrijding met trein Buggenhout tussen 12 en 49 jaar

BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.

9 uur geleden
Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

10 uur geleden