
VN melden 700 doden in een week door strijd in Goma
KINSHASA (ANP/AFP) - In de Congolese stad Goma zijn deze week zeker zevenhonderd mensen om het leven gekomen door gevechten, melden de Verenigde Naties. Minstens 2800 mensen zijn gewond geraakt. De VN waarschuwen dat de strijd tussen het Congolese leger en de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 kan uitgroeien tot een groter conflict.
De cijfers zijn gebaseerd op een telling van de Wereldgezondheidsorganisatie, partnerorganisaties en de regering. De rebellen van M23 veroverden maandag een groot deel van Goma, een miljoenenstad aan de grens met Rwanda en de hoofdstad van de provincie Noord-Kivu.
Het leger is een tegenoffensief begonnen, maar de rebellen rukken snel op in de regio. Ze bedreigen ook Bukavu, de hoofdstad van de provincie Zuid-Kivu. Volgens de VN zijn ze die stad tot op 60 kilometer genaderd. De leider van M23 heeft gezegd op te willen rukken naar Kinshasa, de hoofdstad van Congo.
Meer uit Buitenland
NEWARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De burgemeester van de Amerikaanse stad Newark in de staat New Jersey is vrijdag aangehouden tijdens een protest bij een detentiecentrum voor migranten. Democraat Ras Baraka maakte zich volgens de autoriteiten schuldig aan huisvredebreuk toen hij weigerde de faciliteit te verlaten.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan voert een militaire aanval uit op India. Volgens het Pakistaanse leger gaat het om een vergeldingsactie, nadat India eerder in de nacht luchtaanvallen had uitgevoerd op militaire bases in Pakistan.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.
8 uur geledenJAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.
10 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.
10 uur geledenMEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.
11 uur geleden