
VN: meer dan 50.000 ontheemden door geweld Noord-Myanmar
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Door gevechten tussen etnische minderheden en strijdkrachten van de junta in het noorden van Myanmar zijn volgens de Verenigde Naties meer dan 50.000 mensen ontheemd geraakt. Dat is een ruime verdubbeling van de cijfers die de Verenigde Naties vorige week meldden.
De gevechten worden gezien als de ernstigste dreiging voor de militaire leiding sinds die in 2021 een staatsgreep pleegde. Oud-generaal en huidig leider van Myanmar Myint Swe waarschuwt dat de eenheid van Myanmar op het spel staat. Bij de gewelddadigheden zouden al honderden militairen zijn gedood.
Na de coup van 2021 riepen vreedzame protesten op tot het herstel van de democratie. De junta onderdrukte prodemocratische geluiden met geweld, waarna grote delen van de Myanmarese samenleving zich uitsprak voor verzet.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Honderden Amerikaanse mariniers zijn gearriveerd in de omgeving van Los Angeles op bevel van president Donald Trump. Even daarvoor had gouverneur Gavin Newsom van Californië gewaarschuwd dat "de democratie onder vuur ligt".
1 uur geledenFAYETTEVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beweerd dat Los Angeles is binnengevallen door een "buitenlandse vijand". Trump had het over de aanhoudende protesten tegen zijn immigratiebeleid in de Californische stad. "We staan niet toe dat een Amerikaanse stad wordt binnengevallen en veroverd door een buitenlandse vijand", zei Trump tegen troepen in de legerbasis Fort Bragg in North Carolina. Hij omschreef de demonstranten als "relschoppers die de buitenlandse invasie van ons land voortzetten".
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In delen van het centrum van Los Angeles wordt vanavond (lokale tijd) een avondklok ingesteld. Dat meldt CNN op gezag van een bron dicht bij burgemeester Karen Bass.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname hebben de verkiezingsautoriteiten de officiële verkiezingsuitslag bekendgemaakt, meldt nieuwssite StarNieuws. De zetelverdeling in De Nationale Assemblée (DNA) blijft ongewijzigd. De Nationale Democratische Partij (NDP) behaalt 18 zetels, de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) 17, de NPS en ABOP elk 6, de PL 2, de BEP en A20 elk 1 zetel.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag gezegd dat Frankrijk sociale media gaat verbieden voor kinderen onder de 15 jaar, als dit niet snel op Europees niveau wordt geregeld. Hij reageert daarmee op een steekpartij bij een middelbare school in de plaats Nogent, waar een onderwijsassistente werd doodgestoken door een 14-jarige leerling.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft dinsdag voor de rechter ontkend dat hij betrokken was bij een couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Bolsonaro verscheen voor het eerst in de beklaagdenbank in het proces tegen hem.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Californië heeft een federale rechter gevraagd om de inzet van de Nationale Garde en mariniers in Los Angeles onmiddellijk te blokkeren. De federale regering van Trump besloot de Nationale Garde en de mariniers naar LA te sturen om protesten tegen het immigratiebeleid de kop in te drukken.
10 uur geleden