
VN: meer dan 200 scholen in Gaza geraakt door Israëlische bommen
NEW YORK (ANP) - In Gaza zijn 212 schoolgebouwen geraakt door Israëlische bombardementen sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak op 7 oktober vorig jaar. Dat meldt UNICEF, de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties. Uit satellietbeelden blijkt dat 53 van de geraakte schoolgebouwen volledig verwoest zijn.
Volgens het onderzoek, dat UNICEF uitvoerde met de ngo's Global Education Cluster en Save the Children, lagen 165 van de scholen die werden gebombardeerd in een gebied dat door het Israëlische leger was aangeduid als evacuatiegebied.
Sinds februari merkten de organisaties een toename op van het aantal bombardementen op scholen. De Gazastrook telt in totaal 563 schoolgebouwen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft overleg met de leiders van Oekraïne en Europa onderbroken om met de Russische president Vladimir Poetin te bellen. Daarna gingen de besprekingen op het Witte Huis verder, meldt de Duitse krant Bild. Trump probeert tussen Moskou en Kyiv te bemiddelen en had al aangekondigd na afloop met Poetin te bellen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De vrouw die de drugs zou hebben verkocht die acteur Matthew Perry (Friends) fataal werden, gaat schuld bekennen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Op een toekomstige Russisch-Oekraïense top kunnen grondgebied en Oekraïnes veiligheid besproken worden, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wil over "al die gevoelige zaken" met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin praten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gepleit voor een vierpartijentop in het vredesproces voor Oekraïne. "Want als we het over veiligheidsgaranties hebben, hebben we het over de veiligheid van het hele Europese continent", zei hij tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis met andere Europese leiders en de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezegging te willen bijdragen aan veiligheidsgaranties voor Oekraïne is een doorbraak, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Hij ziet daarmee kans op een uitweg uit de oorlog. "Dat maakt echt het verschil."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tegenover de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op een wapenstilstand in Oekraïne. Trump verklaarde eerder zo'n bestand overbodig te vinden, maar daar is Merz het niet mee eens.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een grote stap dat Rusland kan instemmen met westerse veiligheidsgaranties voor Oekraïne. "Dit is een van de hoofdpunten die we moeten overwegen", zei hij tegen Europese leiders, onder wie de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, in het Witte Huis. "Wie er wat gaat doen."
3 uur geleden