VN: meer dan 19.000 ontheemden in Libanon door geweld
GENÈVE (ANP/AFP) - Meer dan 19.000 mensen in Libanon zijn ontheemd geraakt door het oplopende geweld tussen Israël en Hezbollah, melden de Verenigde Naties. De Libanese beweging en Israël wisselen met regelmaat raketvuur uit over de Israëlisch-Libanese grens sinds gewelddadigheden tussen Hamas en Israël uitbraken.
Hezbollah is een bondgenoot van de militante Palestijnse beweging Hamas. Beide zijn felle tegenstanders van Israël en worden gesteund door Iran. Gevreesd wordt voor verdere escalatie van de oorlog tussen Hamas en Israël als Hezbollah zich sterker gaat inmengen.
Hamas opende een offensief op Israël op 7 oktober, waarop Israël sindsdien met bombardementen reageert, vooral op de Gazastrook. Volgens Palestijnse autoriteiten vielen daarbij al meer dan 5000 doden. Aan de Israëlische zijde werden volgens de Israëlische overheid al 1400 mensen gedood.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
6 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
8 uur geleden