VN: meer brandstof voor Gaza, maar bij lange na niet voldoende
RAFAH (ANP/DPA) - Drie tankwagens met ruim 120.000 liter diesel zijn de Palestijnse Gazastrook binnengereden via de grensovergang Rafah, maar volgens de Verenigde Naties is dat in de verste verte niet genoeg.
De VN-organisatie voor hulpverlening aan Palestijnen (UNRWA) zegt dat er veel meer nodig is dan wat er tot nu toe is aangekomen. "Na lange weken van vertraging hebben de Israƫlische autoriteiten slechts de helft van de dagelijkse minimumbehoefte aan brandstof voor humanitaire operaties in Gaza goedgekeurd", aldus UNRWA-baas Philippe Lazzarini.
Het is volgens hem onvoldoende om bijvoorbeeld ontziltingsinstallaties, ziekenhuizen, waterpompen in schuilkelders, vrachtwagens voor hulpverlening, ambulances, bakkerijen en communicatienetwerken zonder onderbreking te kunnen laten werken. Dagelijks is minimaal 200.000 liter nodig, berekenden de VN. Israƫl wil voorkomen dat brandstof in handen komt van de militante Hamasbeweging.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
12 minuten geledenVARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.
17 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
49 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
4 uur geleden