Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: meer brandstof voor Gaza, maar bij lange na niet voldoende

VN: meer brandstof voor Gaza, maar bij lange na niet voldoende

RAFAH (ANP/DPA) - Drie tankwagens met ruim 120.000 liter diesel zijn de Palestijnse Gazastrook binnengereden via de grensovergang Rafah, maar volgens de Verenigde Naties is dat in de verste verte niet genoeg.

De VN-organisatie voor hulpverlening aan Palestijnen (UNRWA) zegt dat er veel meer nodig is dan wat er tot nu toe is aangekomen. "Na lange weken van vertraging hebben de Israëlische autoriteiten slechts de helft van de dagelijkse minimumbehoefte aan brandstof voor humanitaire operaties in Gaza goedgekeurd", aldus UNRWA-baas Philippe Lazzarini.

Het is volgens hem onvoldoende om bijvoorbeeld ontziltingsinstallaties, ziekenhuizen, waterpompen in schuilkelders, vrachtwagens voor hulpverlening, ambulances, bakkerijen en communicatienetwerken zonder onderbreking te kunnen laten werken. Dagelijks is minimaal 200.000 liter nodig, berekenden de VN. Israël wil voorkomen dat brandstof in handen komt van de militante Hamasbeweging.

Meer uit Buitenland

Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

39 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

3 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

3 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

4 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

4 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

5 uur geleden