VN: meer brandstof voor Gaza, maar bij lange na niet voldoende
RAFAH (ANP/DPA) - Drie tankwagens met ruim 120.000 liter diesel zijn de Palestijnse Gazastrook binnengereden via de grensovergang Rafah, maar volgens de Verenigde Naties is dat in de verste verte niet genoeg.
De VN-organisatie voor hulpverlening aan Palestijnen (UNRWA) zegt dat er veel meer nodig is dan wat er tot nu toe is aangekomen. "Na lange weken van vertraging hebben de Israëlische autoriteiten slechts de helft van de dagelijkse minimumbehoefte aan brandstof voor humanitaire operaties in Gaza goedgekeurd", aldus UNRWA-baas Philippe Lazzarini.
Het is volgens hem onvoldoende om bijvoorbeeld ontziltingsinstallaties, ziekenhuizen, waterpompen in schuilkelders, vrachtwagens voor hulpverlening, ambulances, bakkerijen en communicatienetwerken zonder onderbreking te kunnen laten werken. Dagelijks is minimaal 200.000 liter nodig, berekenden de VN. Israël wil voorkomen dat brandstof in handen komt van de militante Hamasbeweging.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
14 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
14 uur geleden