VN-medewerksters tijdelijk vastgehouden door Taliban
KABUL (ANP/DPA) - De Taliban hebben drie medewerksters van Unama, de hulporganisatie van de Verenigde Naties voor Afghanistan, enige tijd vastgehouden. De VN hebben de moslimextremistische machthebbers in Kabul maandag gemaand te stoppen met intimidatie van hun missieleden.
"De Verenigde Naties eisen onmiddellijke beëindiging van alle pogingen onze vrouwelijke medewerkers bang te maken en te pesten. De VN roepen de feitelijke autoriteiten op de uitdrukkelijke garanties voor de veiligheid van alle in Afghanistan actieve VN-medewerkers te bekrachtigen en te handhaven", aldus de officiële mededeling.
Een woordvoerder van de Taliban wees de beschuldigingen van de hand. Volgens hem heeft de religieuze politie het team tijdens een vrouwenbijeenkomst in de provincie Kandahar alleen om informatie gevraagd. "Toen duidelijk werd dat het om vrouwen ging die deel uitmaken van de VN hebben zij zich teruggetrokken en waren er verder geen problemen".
Sinds ze weer aan de macht zijn in Afghanistan hebben de Taliban de vrouwenrechten verregaand beperkt en weigeren ze een representatieve regering te vormen. Internationaal wordt de Taliban-regering nergens erkend. De VN verlenen in het land, dat in diepe crisis verkeert, humanitaire hulp om de ergste nood te lenigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
6 uur geleden