VN-medewerkers anderhalf jaar na ontvoering in Jemen vrijgelaten
NEW YORK (ANP) - Vijf veiligheidsmedewerkers van de Verenigde Naties die anderhalf jaar geleden in Jemen werden ontvoerd, zijn vrijgelaten. De mannen lijken volgens de VN in goede gezondheid te zijn.
VN-chef António Guterres heeft de vrijlating verwelkomd en herhaalt dat "kidnapping een onmenselijke en ongerechtvaardigde misdaad" is, aldus zijn woordvoerder. De secretaris-generaal roept op de daders verantwoordelijk te houden. De VN meldt niet wie achter de ontvoering zit.
De ontvoering vond op 11 februari 2022 plaats in het zuiden van Jemen, toen de medewerkers bezig waren met een officiële VN-missie. In Jemen woedt sinds 2015 een burgeroorlog die tienduizenden mensen het leven heeft gekost en die heeft geleid tot de grootste humanitaire crisis van dit moment.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
21 minuten geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
5 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
5 uur geleden