VN-medewerkers anderhalf jaar na ontvoering in Jemen vrijgelaten
NEW YORK (ANP) - Vijf veiligheidsmedewerkers van de Verenigde Naties die anderhalf jaar geleden in Jemen werden ontvoerd, zijn vrijgelaten. De mannen lijken volgens de VN in goede gezondheid te zijn.
VN-chef António Guterres heeft de vrijlating verwelkomd en herhaalt dat "kidnapping een onmenselijke en ongerechtvaardigde misdaad" is, aldus zijn woordvoerder. De secretaris-generaal roept op de daders verantwoordelijk te houden. De VN meldt niet wie achter de ontvoering zit.
De ontvoering vond op 11 februari 2022 plaats in het zuiden van Jemen, toen de medewerkers bezig waren met een officiële VN-missie. In Jemen woedt sinds 2015 een burgeroorlog die tienduizenden mensen het leven heeft gekost en die heeft geleid tot de grootste humanitaire crisis van dit moment.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
8 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
10 uur geleden