Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-leiders pleiten voor hervatting geldstromen UNRWA

VN-leiders pleiten voor hervatting geldstromen UNRWA

GENÈVE (ANP) - Vijftien leiders van VN-agentschappen en ngo's pleiten gezamenlijk voor de hervatting van de financiering van UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen. Het besluit van Nederland en andere landen om de geldstromen stop te zetten kan volgens hen "catastrofale gevolgen" hebben.

"De wereld kan de mensen in de Gazastrook niet in de steek laten", schrijven ze. De verklaring is ondertekend door onder anderen VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths, VN-mensenrechtenchef Volker Türk, VN-vluchtelingencommissaris Filippo Grandi, Cindy McCain van het Wereldvoedselprogramma (WFP) en Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

Zij noemen de vermeende betrokkenheid van een klein aantal UNWRA-medewerkers bij de Hamasaanval op Israël van 7 oktober "gruwelijk" en benadrukken dat VN-topman António Guterres heeft verklaard dat VN-medewerkers die bij terreurdaden betrokken zijn ter verantwoording worden geroepen. Terwijl het interne onderzoek loopt, moet de financiële steun voor UNRWA volgens de leiders doorgaan.

De ondertekenaars wijzen erop dat UNRWA de grootste humanitaire organisatie in de Gazastrook is en dat geen andere organisatie in staat is om de hulpverlening over te nemen. UNRWA helpt naar eigen zeggen meer dan 2 miljoen mensen. Het agentschap is zelf ook het slachtoffer geweest van aanvallen van geweld in de oorlog tussen Israël en Hamas. Zeker 372 ontheemden zijn omgekomen door aanvallen op UNRWA-locaties en er zijn ook 142 UNRWA-medewerkers gedood.

Meer uit Buitenland

Trump: snel een internationale stabiliseringsmacht naar Gaza

WASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.

43 minuten geleden
Dodental vliegtuigcrash Louisville, VS loopt opnieuw op

LOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.

1 uur geleden
Oekraïne positief over gesprekken over Tomahawks met VS

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.

3 uur geleden
Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

4 uur geleden
Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

6 uur geleden
VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

8 uur geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

8 uur geleden