Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-landen stemmen over schorsing Rusland uit Mensenrechtenraad

VN-landen stemmen over schorsing Rusland uit Mensenrechtenraad

NEW YORK (ANP/AFP) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties buigt zich donderdag over de vraag of Rusland moet worden geschorst als lid van van VN-Mensenrechtenraad. De stemming is een reactie op de Russische invasie in Oekraïne.

De 193 lidstaten zullen om 16.00 uur Nederlandse tijd bepalen of Rusland geschorst wordt of niet. Voor de schorsing is een tweederdemeerderheid nodig.

De Mensenrechtenraad bestaat uit vertegenwoordigers van in totaal 47 staten. Zij houden zich bezig met de bevordering en bescherming van alle mensenrechten over de hele wereld. De raad komt meerdere keren per jaar bijeen in het Zwitserse Genève.

Het VN-orgaan ging begin maart akkoord met een resolutie die opriep tot de snelle terugtrekking van Russische troepen en door Rusland gesteunde gewapende groepen uit Oekraïne. Alleen Rusland en Eritrea keerden zich tegen deze resolutie. Dertien landen, waaronder China, brachten geen stem uit.

Meer uit Buitenland

ByHeart in VS roept babymelkpoeder terug

NEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.

55 minuten geleden
Fung-wong groeit bij de Filipijnen uit tot supertyfoon

MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.

1 uur geleden
1460 vluchten gecanceld in VS door shutdown

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.

2 uur geleden
Doden bij zeer hoge golven bij het eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.

4 uur geleden
Syrië voert operaties uit tegen Islamitische Staat

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.

5 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

12 uur geleden
Grote betoging in Keulen voor vrijlating PKK-leider Ocalan

KEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.

13 uur geleden