VN knopen banden aan met Taliban
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft donderdag een resolutie aangenomen om formele banden aan te gaan met de Talibanregering in Afghanistan. Het machtige orgaan gaf een nieuw mandaat voor de politieke missie van de VN in Afghanistan.
De resolutie gaat onder meer over politieke en humanitaire samenwerking. Er wordt gesproken over versterking van mensenrechten, de rechten van kinderen en vrouwen en de bescherming van journalisten. Volgens de Veiligheidsraad is de resolutie een belangrijke stap op weg naar vrede en stabiliteit in Afghanistan. Ze maakt het mogelijk om adequaat te reageren op de humanitaire en economische problemen in het land.
Sinds de machtsovername door de Taliban vorig jaar zomer verkeert Afghanistan in een diepe crisis. Volgens de VN hebben bijna 23 miljoen mensen in Afghanistan voedselhulp nodig, circa 55 procent van de bevolking. Voor bijna 9 miljoen van hen dreigt hongersnood. Door het internationale isolement van de Taliban is het moeilijk die hulp te geven.
Veertien van de vijftien leden van de Veiligheidsraad stemden voor de resolutie. Alleen Rusland onthield zich van stemming. Het nieuwe mandaat voor de missie in Afghanistan geldt voor een jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
5 uur geleden