VN: kinderen in Zuid-Azië meest te lijden onder waterschaarste
NEW YORK (ANP) - Nergens ter wereld hebben kinderen meer te lijden onder waterschaarste, verergerd door de gevolgen van klimaatverandering, dan in Zuid-Azië. Dat zegt kinderrechtenorganisatie UNICEF in een nieuw rapport op maandag.
"Maar liefst 347 miljoen kinderen onder de 18 jaar worden blootgesteld aan grote of extreem grote waterschaarste in Zuid-Azië, het hoogste aantal van alle regio's ter wereld", aldus het kinderagentschap van de Verenigde Naties.
De acht landen van de regio, bestaande uit Afghanistan, Bangladesh, Bhutan, India, Nepal, de Malediven, Pakistan en Sri Lanka, herbergen meer dan een kwart van de kinderen in de wereld. Daarvan heeft zo'n 55 procent te weinig water om te drinken of zich te wassen.
Door klimaatverandering, die droogtes, overstromingen en andere extreme weerfenomenen veroorzaakt, is de beschikbaarheid van water veel onzekerder geworden, meldt UNICEF. Gebrekkig waterbeheer draagt daaraan bij.
Met de toenemende onvoorspelbaarheid van het klimaat zal de waterschaarste voor kinderen in Zuid-Azië waarschijnlijk nog verergeren, verwacht de organisatie. Na Zuid-Azië volgen oostelijk en zuidelijk Afrika, waar 130 miljoen kinderen blootgesteld zijn aan ernstige waterschaarste. Waterschaarste beïnvloedt het welzijn en de groei van kinderen en veroorzaakt ondervoeding en diarree, aldus UNICEF.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
1 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
7 uur geleden