Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: kinderen in Zuid-Azië meest te lijden onder waterschaarste

VN: kinderen in Zuid-Azië meest te lijden onder waterschaarste

NEW YORK (ANP) - Nergens ter wereld hebben kinderen meer te lijden onder waterschaarste, verergerd door de gevolgen van klimaatverandering, dan in Zuid-Azië. Dat zegt kinderrechtenorganisatie UNICEF in een nieuw rapport op maandag.

"Maar liefst 347 miljoen kinderen onder de 18 jaar worden blootgesteld aan grote of extreem grote waterschaarste in Zuid-Azië, het hoogste aantal van alle regio's ter wereld", aldus het kinderagentschap van de Verenigde Naties.

De acht landen van de regio, bestaande uit Afghanistan, Bangladesh, Bhutan, India, Nepal, de Malediven, Pakistan en Sri Lanka, herbergen meer dan een kwart van de kinderen in de wereld. Daarvan heeft zo'n 55 procent te weinig water om te drinken of zich te wassen.

Door klimaatverandering, die droogtes, overstromingen en andere extreme weerfenomenen veroorzaakt, is de beschikbaarheid van water veel onzekerder geworden, meldt UNICEF. Gebrekkig waterbeheer draagt daaraan bij.

Met de toenemende onvoorspelbaarheid van het klimaat zal de waterschaarste voor kinderen in Zuid-Azië waarschijnlijk nog verergeren, verwacht de organisatie. Na Zuid-Azië volgen oostelijk en zuidelijk Afrika, waar 130 miljoen kinderen blootgesteld zijn aan ernstige waterschaarste. Waterschaarste beïnvloedt het welzijn en de groei van kinderen en veroorzaakt ondervoeding en diarree, aldus UNICEF.

Meer uit Buitenland

Onderzoek naar brand Hongkong binnen negen maanden afgerond

HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.

1 uur geleden
Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

3 uur geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

4 uur geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

4 uur geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

10 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

12 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

14 uur geleden