Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: kinderen in Zuid-Azië meest te lijden onder waterschaarste

VN: kinderen in Zuid-Azië meest te lijden onder waterschaarste

NEW YORK (ANP) - Nergens ter wereld hebben kinderen meer te lijden onder waterschaarste, verergerd door de gevolgen van klimaatverandering, dan in Zuid-Azië. Dat zegt kinderrechtenorganisatie UNICEF in een nieuw rapport op maandag.

"Maar liefst 347 miljoen kinderen onder de 18 jaar worden blootgesteld aan grote of extreem grote waterschaarste in Zuid-Azië, het hoogste aantal van alle regio's ter wereld", aldus het kinderagentschap van de Verenigde Naties.

De acht landen van de regio, bestaande uit Afghanistan, Bangladesh, Bhutan, India, Nepal, de Malediven, Pakistan en Sri Lanka, herbergen meer dan een kwart van de kinderen in de wereld. Daarvan heeft zo'n 55 procent te weinig water om te drinken of zich te wassen.

Door klimaatverandering, die droogtes, overstromingen en andere extreme weerfenomenen veroorzaakt, is de beschikbaarheid van water veel onzekerder geworden, meldt UNICEF. Gebrekkig waterbeheer draagt daaraan bij.

Met de toenemende onvoorspelbaarheid van het klimaat zal de waterschaarste voor kinderen in Zuid-Azië waarschijnlijk nog verergeren, verwacht de organisatie. Na Zuid-Azië volgen oostelijk en zuidelijk Afrika, waar 130 miljoen kinderen blootgesteld zijn aan ernstige waterschaarste. Waterschaarste beïnvloedt het welzijn en de groei van kinderen en veroorzaakt ondervoeding en diarree, aldus UNICEF.

Meer uit Buitenland

Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

3 uur geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

3 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

6 uur geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

6 uur geleden
IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026

REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.

7 uur geleden
Grote Europese bondgenoten bellen Trump over vredesplan Oekraïne

PARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.

7 uur geleden
Media: Amerikaans ministerie koopt zelf Boeings voor deportaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.

7 uur geleden