VN: kinderen in Zuid-Azië meest te lijden onder waterschaarste
NEW YORK (ANP) - Nergens ter wereld hebben kinderen meer te lijden onder waterschaarste, verergerd door de gevolgen van klimaatverandering, dan in Zuid-Azië. Dat zegt kinderrechtenorganisatie UNICEF in een nieuw rapport op maandag.
"Maar liefst 347 miljoen kinderen onder de 18 jaar worden blootgesteld aan grote of extreem grote waterschaarste in Zuid-Azië, het hoogste aantal van alle regio's ter wereld", aldus het kinderagentschap van de Verenigde Naties.
De acht landen van de regio, bestaande uit Afghanistan, Bangladesh, Bhutan, India, Nepal, de Malediven, Pakistan en Sri Lanka, herbergen meer dan een kwart van de kinderen in de wereld. Daarvan heeft zo'n 55 procent te weinig water om te drinken of zich te wassen.
Door klimaatverandering, die droogtes, overstromingen en andere extreme weerfenomenen veroorzaakt, is de beschikbaarheid van water veel onzekerder geworden, meldt UNICEF. Gebrekkig waterbeheer draagt daaraan bij.
Met de toenemende onvoorspelbaarheid van het klimaat zal de waterschaarste voor kinderen in Zuid-Azië waarschijnlijk nog verergeren, verwacht de organisatie. Na Zuid-Azië volgen oostelijk en zuidelijk Afrika, waar 130 miljoen kinderen blootgesteld zijn aan ernstige waterschaarste. Waterschaarste beïnvloedt het welzijn en de groei van kinderen en veroorzaakt ondervoeding en diarree, aldus UNICEF.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
2 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
3 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
15 uur geleden