VN: kinderen in Zuid-Azië meest te lijden onder waterschaarste
NEW YORK (ANP) - Nergens ter wereld hebben kinderen meer te lijden onder waterschaarste, verergerd door de gevolgen van klimaatverandering, dan in Zuid-Azië. Dat zegt kinderrechtenorganisatie UNICEF in een nieuw rapport op maandag.
"Maar liefst 347 miljoen kinderen onder de 18 jaar worden blootgesteld aan grote of extreem grote waterschaarste in Zuid-Azië, het hoogste aantal van alle regio's ter wereld", aldus het kinderagentschap van de Verenigde Naties.
De acht landen van de regio, bestaande uit Afghanistan, Bangladesh, Bhutan, India, Nepal, de Malediven, Pakistan en Sri Lanka, herbergen meer dan een kwart van de kinderen in de wereld. Daarvan heeft zo'n 55 procent te weinig water om te drinken of zich te wassen.
Door klimaatverandering, die droogtes, overstromingen en andere extreme weerfenomenen veroorzaakt, is de beschikbaarheid van water veel onzekerder geworden, meldt UNICEF. Gebrekkig waterbeheer draagt daaraan bij.
Met de toenemende onvoorspelbaarheid van het klimaat zal de waterschaarste voor kinderen in Zuid-Azië waarschijnlijk nog verergeren, verwacht de organisatie. Na Zuid-Azië volgen oostelijk en zuidelijk Afrika, waar 130 miljoen kinderen blootgesteld zijn aan ernstige waterschaarste. Waterschaarste beïnvloedt het welzijn en de groei van kinderen en veroorzaakt ondervoeding en diarree, aldus UNICEF.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
1 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij een explosie in een bar in het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn zeker tien doden gevallen, meldt Sky News op basis van de Zwitserse politie. Ook zijn er tien gewonden. Media in Zwitserland schrijven dat er mogelijk tientallen doden zijn gevallen.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft in zijn nieuwjaarstoespraak beloofd de soevereiniteit van Taiwan te beschermen, kort na de grote militaire oefeningen van China rondom het eiland. Vanuit Beijing werd daarna verklaard dat de speech leugens en vijandigheid bevatte.
7 uur geleden