VN: jaarlijks bijna 2 miljoen werkgerelateerde doden in wereld
GENÈVE (ANP/AFP) - Wereldwijd gaan jaarlijks bijna 2 miljoen mensen dood door werkgerelateerde ziektes en ongelukken. Dat schrijven de Verenigde Naties in een rapport. Vooral ziektes door zeer lange werktijden zijn een belangrijke doodsoorzaak, aldus de onderzoekers.
Het onderzoek gaat over de periode van 2000 tot 2016 en bevat dus niet de impact van de coronacrisis op werkomstandigheden. De VN denken wel dat de pandemie de situatie heeft verergerd.
De grootste risicofactor zijn volgens de VN zeer lange werktijden, wat wordt gedefinieerd als 55 uur per week of meer. Als gevolg van bijvoorbeeld hartfalen en beroertes door zeer lange werktijden overleden in 2016 driekwart miljoen mensen, zeggen de onderzoekers. Maar ook longziektes door blootstelling aan giftige stoffen zoals asbest en luchtverontreiniging, zwaar fysiek werk en ongelukken op de werkvloer zijn belangrijke doodsoorzaken.
Wake-upcall
"Het is schokkend om te zien dat zoveel mensen letterlijk worden gedood door hun werk", zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). "Ons rapport is een wake-upcall aan landen en bedrijven om de gezondheid en veiligheid van werknemers te verbeteren."
Overigens is het percentage werkgerelateerde doden per 100.000 werkenden in de wereld sinds 2000 wel gedaald. Maar vanwege de gegroeide wereldbevolking blijven de aantallen in absolute zin redelijk stabiel.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
15 uur geleden