Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: in 'apocalyptisch' Noord-Gaza waart de dood rond

VN: in 'apocalyptisch' Noord-Gaza waart de dood rond

NEW YORK (ANP/RTR) - De situatie in de noordelijke Gazastrook is "apocalyptisch" sinds Israël er vorige maand een militair offensief begon, waarschuwden hoge VN-functionarissen vrijdag. Israël zegt dit te doen om Hamas-strijders uit te schakelen.

"De gehele Palestijnse bevolking in Noord-Gaza loopt het risico om te sterven aan ziekte, hongersnood en geweld", zeiden VN-functionarissen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO, UNICEF en andere hulporganisaties) in een verklaring. "Humanitaire hulp kan de omvang van de behoeften niet bijhouden vanwege de beperkte toegang. Basisgoederen die levens redden, zijn niet beschikbaar. Humanitaire hulpverleners kunnen hun werk niet veilig doen en worden geblokkeerd door Israëlische troepen."

Ze drongen er bij alle partijen die in Gaza vechten op aan om burgers te beschermen en riepen Israël op om "zijn aanval op Gaza en op de humanitaire hulpverleners die proberen te helpen, te staken".

De Verenigde Staten hebben Israël op 13 oktober laten weten dat het binnen dertig dagen de humanitaire situatie in Noord-Gaza moet verbeteren. Samantha Power, hoofd van de hulporganisatie USAID, zei vrijdag tegen de Israëlische ambassadeur in de VS, Michael Herzog, dat Israël "rekening moet houden met beperkingen op Amerikaanse militaire hulp als de situatie niet verbetert", aldus een USAID-woordvoerder.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

1 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

2 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

3 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

3 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

4 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

7 uur geleden