VN-hulporganisatie in Gazastrook 'staat op rand van de afgrond'
GAZA-STAD (ANP) - De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in de Gazastrook staat naar eigen zeggen "op de rand van de afgrond". "Als UNRWA ineenstort, zal de humanitaire hulp waar bijna de hele bevolking van Gaza van afhankelijk is ook ineenstorten", aldus de organisatie op berichtenplatform X.
Het wordt voor UNRWA steeds moeilijker om hulp te leveren. De humanitaire situatie blijft door de aanhoudende oorlog verslechteren en de levering van humanitaire hulp aan Gaza is nog steeds beperkt. In het dichtbevolkte kustgebied is onder meer een tekort aan voedsel, drinkwater, medicijnen en brandstof. Er zijn meldingen van plunderingen.
De medewerkers van UNRWA runnen nog steeds gezondheidscentra, delen voedsel uit en beheren opvanglocaties. Zo'n 1,3 miljoen ontheemde Palestijnen hebben hun toevlucht gezocht bij ruim 150 locaties van de VN-organisatie. Die locaties, waaronder scholen, zijn overvol. Door de oorlog zijn in totaal circa 1,9 miljoen mensen ontheemd geraakt, ruim 85 procent van de bevolking van Gaza.
De VN-organisatie meldt dat zeker 284 ontheemden zijn gedood toen ze op een UNRWA-locatie verbleven. Bijna duizend anderen raakten er gewond. Ook zijn 134 medewerkers van de VN-organisatie gedood sinds 7 oktober, toen de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Het merendeel van het personeel is zelf ook ontheemd geraakt. Ruim honderd locaties van UNRWA hebben door de oorlog schade opgelopen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden