VN: hongersnood dreigt voor 20 miljoen mensen in Hoorn van Afrika
NAIROBI (ANP/AFP) - Vanwege ernstige droogte in Kenia, Somalië en Ethiopië dreigt hongersnood voor zo'n 20 miljoen mensen, waarschuwen de Verenigde Naties dinsdag. Door een maandenlange periode van droogte bevindt de Hoorn van Afrika zich op het randje van een humanitaire catastrofe.
Volgens het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN gaat het om de ergste droogte in veertig jaar tijd. Gewassen en vee dreigen te vergaan en grote aantallen mensen dreigen gedwongen te worden hun huizen te verlaten vanwege een tekort aan voedsel en water. Bovendien verslechtert de situatie zich nu verder vanwege het regenseizoen dat uitblijft.
"Terwijl de langverwachte regen een maand na het begin van het regenseizoen nog uitblijft, neemt het aantal mensen dat als gevolg van de droogte honger lijdt gedurende 2022 mogelijk toe van 14 miljoen tot 20 miljoen", stelt het WFP.
Reëel risico
Volgens het VN-programma heeft 40 procent van de inwoners van Somalië, zo'n 6 miljoen mensen, te maken met een extreem niveau van voedselonzekerheid en als de huidige omstandigheden aanhouden "is er een erg reëel risico op honger". In Kenia gaat het om een half miljoen mensen die risico lopen.
Ook de oorlog in Oekraïne draagt bij aan de slechte situatie in de Hoorn van Afrika. Als gevolg van de oorlog zijn voedsel- en brandstofprijzen gestegen en is de handel wereldwijd verstoord.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
1 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
10 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
15 uur geleden