VN: hongersnood dreigt voor 20 miljoen mensen in Hoorn van Afrika
NAIROBI (ANP/AFP) - Vanwege ernstige droogte in Kenia, Somalië en Ethiopië dreigt hongersnood voor zo'n 20 miljoen mensen, waarschuwen de Verenigde Naties dinsdag. Door een maandenlange periode van droogte bevindt de Hoorn van Afrika zich op het randje van een humanitaire catastrofe.
Volgens het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN gaat het om de ergste droogte in veertig jaar tijd. Gewassen en vee dreigen te vergaan en grote aantallen mensen dreigen gedwongen te worden hun huizen te verlaten vanwege een tekort aan voedsel en water. Bovendien verslechtert de situatie zich nu verder vanwege het regenseizoen dat uitblijft.
"Terwijl de langverwachte regen een maand na het begin van het regenseizoen nog uitblijft, neemt het aantal mensen dat als gevolg van de droogte honger lijdt gedurende 2022 mogelijk toe van 14 miljoen tot 20 miljoen", stelt het WFP.
Reëel risico
Volgens het VN-programma heeft 40 procent van de inwoners van Somalië, zo'n 6 miljoen mensen, te maken met een extreem niveau van voedselonzekerheid en als de huidige omstandigheden aanhouden "is er een erg reëel risico op honger". In Kenia gaat het om een half miljoen mensen die risico lopen.
Ook de oorlog in Oekraïne draagt bij aan de slechte situatie in de Hoorn van Afrika. Als gevolg van de oorlog zijn voedsel- en brandstofprijzen gestegen en is de handel wereldwijd verstoord.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.
4 uur geledenWASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
8 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
8 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
10 uur geleden