VN-gezant voor Libië vertrekt maand voor verkiezingen
NEW YORK/TRIPOLI (ANP/DPA/AFP/RTR) - De gezant van de Verenigde Naties voor Libië is een maand voor de verkiezingen in het Noord-Afrikaanse land opgestapt. Diplomaten rond de VN-Veiligheidsraad, het orgaan dat een opvolger moet benoemen, hebben dat gemeld. De beweegredenen van de Tsjech Jan Kubis, die begin dit jaar aantrad als bemiddelaar, zijn onduidelijk. Mogelijk voelde hij zich te weinig gesteund.
De VN speelden ruim een jaar geleden een grote rol bij het tot stand brengen van een wapenstilstand in het land dat sinds de dood van dictator Muammar Kadaffi in 2011 in chaos en conflict verkeert. De presidentsverkiezingen staan gepland voor 24 december. Maar liefst 98 kandidaten hebben zich gemeld bij het registratiekantoor. Een eerste lijst volgt later deze week.
Twee bekende figuren stelden zich onlangs kandidaat: krijgsheer Khalifa Haftar en Saif al-Islam, een zoon van Kaddafi die wordt gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. De parlementsverkiezingen in het olierijke land zijn opgeschoven naar begin volgend jaar.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
43 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
7 uur geleden