Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-gezant van verdreven Afghaanse regering wil zetel houden

VN-gezant van verdreven Afghaanse regering wil zetel houden

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-ambassadeur van de verdreven regering van Afghanistan houdt vast aan zijn zetel bij de Verenigde Naties. Het is nog onduidelijk of de nieuwe machtshebbers in zijn thuisland, de extremistische Taliban, een eigen gezant naar voren schuiven.

Een VN-woordvoerder bevestigde dat ambassadeur Ghulam Isaczai zijn zetel wil houden. Die diplomaat heeft ook een Afghaanse delegatie aangemeld voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, een overlegorgaan waar alle VN-landen in zijn vertegenwoordigd. Er staat op 27 september een toespraak van Isaczai op de agenda.

Bij de VN gaat een speciale commissie over de aanmelding van diplomaten. Die overlegt doorgaans in het najaar. Tot een besluit is genomen, kan Isaczai zijn zetel houden. Hij was aangesteld door de regering van de Afghaanse president Ghani, die zelf naar het buitenland vertrok toen de Taliban oprukten naar hoofdstad Kabul.

De Taliban namen vorige maand na een bliksemoffensief de macht over in Afghanistan. Ze heersten in de periode 1996 - 2001 ook al over een groot deel van het land. Destijds ontstond gesteggel over wie Afghanistan bij de VN mocht vertegenwoordigen. Doordat een besluit op zich liet wachten, kon de gezant van de verdreven president Rabbani destijds jarenlang aanblijven.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

4 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

4 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

5 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

5 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

6 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

7 uur geleden