Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-gezant Oekraïne vermoedt Russische raketinslag in ziekenhuis

VN-gezant Oekraïne vermoedt Russische raketinslag in ziekenhuis

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Een gezant van de VN in Oekraïne, Danielle Bell, vermoedt dat het kinderziekenhuis in Kyiv is getroffen door een Russische kruisraket van het type Kh-101. De geheime dienst van Oekraïne claimt daar bewijs voor te hebben gevonden.

Bell zegt dat er nog een diepgaand onderzoek moet komen. Volgens haar wijzen beeldopnames erop dat het kinderziekenhuis direct door zo'n raket is getroffen. Ze is sinds augustus hoofd van de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).

Volgens Bell zaten de meeste mensen in het kinderziekenhuis Okhmatdyt in schuilkelders, anders waren er veel meer slachtoffers gevallen. Volgens een mededeling van de Oekraïense autoriteiten zijn de bergingswerkzaamheden afgerond en vielen er maandag twee doden en 32 gewonden in het ziekenhuis.

Volgens Rusland trof een Oekraïense luchtafweerraket, waarschijnlijk van een Noors type, het ziekenhuis. Rusland stelt geen burgerdoelen aan te vallen, enkel militaire doelen waartoe ook de energie-infrastructuur wordt gerekend. Volgens de stafchef van de Oekraïense president was er sprake van een Russische raket met veel micro-elektronica "die wordt geproduceerd in NAVO-landen".

Meer uit Buitenland

Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

5 minuten geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

7 minuten geleden
Oekraïne boekt meeste terreinwinst in twee jaar, ziet denktank

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.

17 minuten geleden
Oekraïne valt raffinaderij aan, honderden kilometers in Rusland

KYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense krijgsmacht heeft weer een olieraffinaderij aangevallen in Rusland, meldt de verantwoordelijke commandant Robert Brovdi op Telegram. President Volodymyr Zelensky deelde beelden op X waarop vuur en een grote rookpluim te zien zijn. Het gaat om de raffinaderij van Rosneft in Syzran, ruim achthonderd kilometer van de Oekraïense grens.

48 minuten geleden
CNN: Iran herpakt zich volgens diensten VS sneller dan verwacht

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.

1 uur geleden
Persbureau: Pakistaanse bemiddelaar weer onderweg naar Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.

2 uur geleden
Polen ontbiedt Israëlische vertegenwoordiger om Gaza-flotilla

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.

2 uur geleden