Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-gezant Oekraïne vermoedt Russische raketinslag in ziekenhuis

VN-gezant Oekraïne vermoedt Russische raketinslag in ziekenhuis

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Een gezant van de VN in Oekraïne, Danielle Bell, vermoedt dat het kinderziekenhuis in Kyiv is getroffen door een Russische kruisraket van het type Kh-101. De geheime dienst van Oekraïne claimt daar bewijs voor te hebben gevonden.

Bell zegt dat er nog een diepgaand onderzoek moet komen. Volgens haar wijzen beeldopnames erop dat het kinderziekenhuis direct door zo'n raket is getroffen. Ze is sinds augustus hoofd van de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).

Volgens Bell zaten de meeste mensen in het kinderziekenhuis Okhmatdyt in schuilkelders, anders waren er veel meer slachtoffers gevallen. Volgens een mededeling van de Oekraïense autoriteiten zijn de bergingswerkzaamheden afgerond en vielen er maandag twee doden en 32 gewonden in het ziekenhuis.

Volgens Rusland trof een Oekraïense luchtafweerraket, waarschijnlijk van een Noors type, het ziekenhuis. Rusland stelt geen burgerdoelen aan te vallen, enkel militaire doelen waartoe ook de energie-infrastructuur wordt gerekend. Volgens de stafchef van de Oekraïense president was er sprake van een Russische raket met veel micro-elektronica "die wordt geproduceerd in NAVO-landen".

Meer uit Buitenland

Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

4 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

5 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

5 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

5 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

6 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

6 uur geleden
VS: getroffen landen moeten helpen tegen tol op Straat van Hormuz

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.

8 uur geleden