VN-gezant: buitenlandse inmenging in Libië gaat gewoon door
NEW YORK (ANP/AFP) - Buitenlandse partijen blijven zich bemoeien met het gewapende conflict in Libië. VN-gezant Ghassan Salamé zei tegen de VN-Veiligheidsraad dat de strijdende partijen in het Noord-Afrikaanse land nog steeds worden bevoorraad door hun bondgenoten.
In Libië zijn de regering in Tripoli en krijgsheer Khalifa Haftar verwikkeld in een strijd om de macht. Ze krijgen daarbij steun van buitenlandse bondgenoten.
Een bron rond het Franse leger zei donderdag dat deze week een Turks oorlogsschip is gezien. Dat escorteerde een vrachtschip dat gepantserde voertuigen naar Tripoli zou brengen. Op een recente top in Berlijn was juist afgesproken dat een einde moet komen aan de buitenlandse bemoeienis met het conflict.
VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR maakte donderdag bekend dat het werkzaamheden bij een verzamel- en vertrekfaciliteit in Tripoli opschort. "We hebben vernomen dat trainingsoefeningen, waarbij politie en militair personeel betrokken zijn, slechts een paar meter verwijderd zijn van de huisvesting van asielzoekers en vluchtelingen," zegt Jean-Paul Cavalieri, hoofd van de missie van UNHCR in Libië.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden