Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-gezant: buitenlandse inmenging in Libië gaat gewoon door

VN-gezant: buitenlandse inmenging in Libië gaat gewoon door

NEW YORK (ANP/AFP) - Buitenlandse partijen blijven zich bemoeien met het gewapende conflict in Libië. VN-gezant Ghassan Salamé zei tegen de VN-Veiligheidsraad dat de strijdende partijen in het Noord-Afrikaanse land nog steeds worden bevoorraad door hun bondgenoten.

In Libië zijn de regering in Tripoli en krijgsheer Khalifa Haftar verwikkeld in een strijd om de macht. Ze krijgen daarbij steun van buitenlandse bondgenoten.

Een bron rond het Franse leger zei donderdag dat deze week een Turks oorlogsschip is gezien. Dat escorteerde een vrachtschip dat gepantserde voertuigen naar Tripoli zou brengen. Op een recente top in Berlijn was juist afgesproken dat een einde moet komen aan de buitenlandse bemoeienis met het conflict.

VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR maakte donderdag bekend dat het werkzaamheden bij een verzamel- en vertrekfaciliteit in Tripoli opschort. "We hebben vernomen dat trainingsoefeningen, waarbij politie en militair personeel betrokken zijn, slechts een paar meter verwijderd zijn van de huisvesting van asielzoekers en vluchtelingen," zegt Jean-Paul Cavalieri, hoofd van de missie van UNHCR in Libië.

Meer uit Buitenland

CARE: paniek in Beiroet na evacuatieoproep Israël

BEIROET (ANP) - In de zuidelijke buitenwijken van Beiroet is paniek ontstaan na de evacuatieoproep van Israël, ziet hulporganisatie CARE. Woningen, ziekenhuizen en opvanglocaties worden zo snel mogelijk ontruimd. Dat gaat echter moeizaam, omdat de twee belangrijkste uitvalswegen vol staan. De Israëlische krijgsmacht suggereerde donderdag dat een grote escalatie dreigt in het Israëlische offensief tegen Hezbollah.

10 minuten geleden
Iran: ruim 500 raketten afgevuurd sinds oorlog met VS en Israël

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt sinds het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël meer dan vijfhonderd raketten te hebben afgevuurd, net als zeker tweeduizend drones. Dat meldt persbureau Fars. Ongeveer 40 procent van de aanvallen zou gericht zijn geweest op Israëlische doelen.

32 minuten geleden
Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

1 uur geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

2 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

3 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

3 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden