VN geven Saint Vincent een miljoen dollar aan noodsteun
KINGSTOWN (ANP) - Het door een vulkaanuitbarsting getroffen Caribische eiland Saint Vincent ontvangt een miljoen dollar (ruim 836.000 euro) aan noodsteun van de Verenigde Naties. De fondsen zullen voorzien in "dringende humanitaire hulp aan getroffen mensen, vooral degenen die geëvacueerd zijn", staat in een verklaring van de VN.
Hulpverleners van de VN zullen drinkwater en hygiënekits uitdelen en geld uitreiken aan de meest kwetsbaren om voedsel aan te schaffen, zei een VN-woordvoerder.
Ongeveer 20.000 mensen werden geëvacueerd nadat de vulkaan La Soufriere vorige week vrijdag voor het eerst sinds 1979 uitbarstte. Pakweg 4500 mensen zitten in opvangcentra en het luchtruim van het land is gesloten. "De meeste huizen in Saint Vincent hebben geen water en velen van de 110.000 inwoners van het land zijn getroffen door asval", aldus de woordvoerder.
Uitbarstingen blijven dagelijks voorkomen, met aswolken die het land bedekken en de omliggende eilanden bereiken. De VN zeiden woensdag dat, afhankelijk van de wind, de vulkaanuitbarstingen ecologische en economische gevolgen kunnen hebben voor Barbados, Antigua en Barbuda, Saint Lucia, Grenada, Saint Kitts en Nevis, Martinique en Guadeloupe.
Saint Vincent is het grootste eiland van het Caribische Saint Vincent en de Grenadines.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
5 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
6 uur geleden