Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN geeft natuurfilmer David Attenborough hoge onderscheiding

VN geeft natuurfilmer David Attenborough hoge onderscheiding

NAIROBI (ANP) - De Verenigde Naties hebben bioloog Sir David Attenborough onderscheiden als Voorvechter van de Aarde. De 95-jarige regisseur en producent heeft de onderscheiding gekregen vanwege de enorme hoeveelheid films en series die hij heeft gemaakt over de natuur in het algemeen en klimaatveranderingen in het bijzonder.

Attenborough maakt al ruim zestig jaar films en series over deze onderwerpen. Volgens Inger Andersen, de baas van het VN-Klimaatprogramma, heeft de bioloog geholpen om veel mensen de ogen te openen over urgente dossiers, zoals het klimaat. "Miljoenen mensen zijn verliefd geworden op de natuur door de manier waarop hij de aarde in beeld bracht en de manier waarop hij er over praat", aldus Andersen.

Zij merkt op dat zijn natuurproducties heel populair zijn onder kinderen en tieners die zich zorgen maken over de toekomst van de aarde. Tot zijn meest bekeken en gelauwerde series behoren The Green Planet en A Plastic Ocean. Klimactivist Greta Thunberg noemt zichzelf een van zijn grootste fans.

Verschil maken

Attenborough heeft de onderscheiding geaccepteerd. In zijn dankwoord meldde de Britse filmer dat hij gelooft dat het vertellen van verhalen over de schoonheid van de aarde een verschil kan maken.

"Vijftig jaar geleden stonden walvissen op het punt van uitsterven", aldus Attenborough. "Toen kwamen mensen samen met een actieplan. Nu zwemmen er meer walvissen rond dan ooit eerder het geval was tijdens het bestaan van de mens. We weten wat de problemen zijn, we weten hoe we ze moeten oplossen. Nu moeten we handelen."

Meer uit Buitenland

Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

57 minuten geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

1 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

1 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

1 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. In de kathedraal van Oslo vond een herdenkingsdienst plaats. Daarbij waren ook koning Harald en koningin Sonja aanwezig.

2 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak stijgt tot boven 1000

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.

4 uur geleden
Franse milieuminister blijft toch aan op verzoek van president

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.

4 uur geleden