VN gebruiken Uber om hulpgoederen te leveren in Oekraïne
ROME (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP) werkt samen met taxi-app Uber om hulpgoederen te leveren aan stedelijke gebieden in Oekraïne. Door de oorlog zijn die soms moeilijk bereikbaar voor grote vrachtwagens.
Het WFP gebruikt een speciale versie van het technologieplatform dat Uber gebruikt om auto's en bestelwagens in te zetten binnen een straal van 100 kilometer van WFP-magazijnen naar distributiepunten. Met dit systeem kunnen alle betrokkenen zien waar de voertuigen zijn en wanneer de hulpgoederen op hun bestemming arriveren.
Hulpgoederen worden op deze manier al gedistribueerd in steden als Kiev, Dnipro, Lviv, Vinnitsja en Tsjernivtsi, meldt de VN-organisatie. Volgens de noodcoördinator in Oekraïne verbetert de gratis door Uber aangeboden technologie de samenwerking tussen het WFP en lokale bedrijven, waardoor de distributie efficiënter wordt.
Het WFP heeft zijn activiteiten in en rond Oekraïne de afgelopen drie maanden opgeschaald. De organisatie wil tegen eind juni voedsel en geld verstrekken aan meer dan 3 miljoen mensen per maand in het land.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
7 uur geleden