VN-fonds: miljarden voor vruchtbare bodems betalen zichzelf terug
RIYAD (ANP) - Investeringen in vruchtbare bodems waar kleinschalige boeren hun gewassen op kunnen verbouwen, zijn hard nodig en leveren op termijn zelfs een uitstekend resultaat op. Die boodschap heeft het Internationaal Fonds voor Landbouwontwikkeling (IFAD) voor de wereld op de maandag begonnen VN-conferentie over het tegengaan van woestijnvorming. Volgens het IFAD brengt iedere dollar die in het herstel van gedegradeerd land wordt gestoken uiteindelijk tot wel dertig dollar op.
Alleen al om boeren in ontwikkelingslanden te helpen en ook de natuur rond landbouwgronden te herstellen, is volgens het fonds 75 miljard dollar per jaar meer nodig dan nu wordt uitgegeven.
Verwoestijning en landdegradatie zijn groeiende problemen, die onder meer samenhangen met intensieve landbouw, verstedelijking en klimaatverandering. De problemen staan centraal op een VN-top in Riyad. Alle partijen die zijn aangesloten bij het VN-verdrag ter bestrijding van woestijnvorming (UNCCD) komen daar tot en met 13 december bijeen om over oplossingen te praten.
"Landdegradatie neemt in een duizelingwekkend tempo toe en is daarmee een van de urgentste problemen van de wereld", stelt IFAD. Tot wel 40 procent van al het land op aarde heeft volgens de organisatie in min of meerdere mate te maken met kwaliteitsverlies. Ieder jaar gaat een vruchtbaar gebied ter grootte van Oeganda verloren, schetst IFAD-chef Alvaro Lario de snelheid waarmee bodems verschralen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
10 uur geleden