Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-fonds: miljarden voor vruchtbare bodems betalen zichzelf terug

VN-fonds: miljarden voor vruchtbare bodems betalen zichzelf terug

RIYAD (ANP) - Investeringen in vruchtbare bodems waar kleinschalige boeren hun gewassen op kunnen verbouwen, zijn hard nodig en leveren op termijn zelfs een uitstekend resultaat op. Die boodschap heeft het Internationaal Fonds voor Landbouwontwikkeling (IFAD) voor de wereld op de maandag begonnen VN-conferentie over het tegengaan van woestijnvorming. Volgens het IFAD brengt iedere dollar die in het herstel van gedegradeerd land wordt gestoken uiteindelijk tot wel dertig dollar op.

Alleen al om boeren in ontwikkelingslanden te helpen en ook de natuur rond landbouwgronden te herstellen, is volgens het fonds 75 miljard dollar per jaar meer nodig dan nu wordt uitgegeven.

Verwoestijning en landdegradatie zijn groeiende problemen, die onder meer samenhangen met intensieve landbouw, verstedelijking en klimaatverandering. De problemen staan centraal op een VN-top in Riyad. Alle partijen die zijn aangesloten bij het VN-verdrag ter bestrijding van woestijnvorming (UNCCD) komen daar tot en met 13 december bijeen om over oplossingen te praten.

"Landdegradatie neemt in een duizelingwekkend tempo toe en is daarmee een van de urgentste problemen van de wereld", stelt IFAD. Tot wel 40 procent van al het land op aarde heeft volgens de organisatie in min of meerdere mate te maken met kwaliteitsverlies. Ieder jaar gaat een vruchtbaar gebied ter grootte van Oeganda verloren, schetst IFAD-chef Alvaro Lario de snelheid waarmee bodems verschralen.

Meer uit Buitenland

Zelensky presenteert details uit Amerikaans 20-puntenplan

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.

1 uur geleden
Turkije vindt zwarte doos van vliegtuig Libische legerleider

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.

2 uur geleden
Politieagenten gewond in Moskou nabij plek waar generaal omkwam

MOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.

5 uur geleden
VS leggen visumsancties op aan voormalige EU-commissaris

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.

9 uur geleden
Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

13 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

13 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

19 uur geleden