VN-fonds: miljarden voor vruchtbare bodems betalen zichzelf terug
RIYAD (ANP) - Investeringen in vruchtbare bodems waar kleinschalige boeren hun gewassen op kunnen verbouwen, zijn hard nodig en leveren op termijn zelfs een uitstekend resultaat op. Die boodschap heeft het Internationaal Fonds voor Landbouwontwikkeling (IFAD) voor de wereld op de maandag begonnen VN-conferentie over het tegengaan van woestijnvorming. Volgens het IFAD brengt iedere dollar die in het herstel van gedegradeerd land wordt gestoken uiteindelijk tot wel dertig dollar op.
Alleen al om boeren in ontwikkelingslanden te helpen en ook de natuur rond landbouwgronden te herstellen, is volgens het fonds 75 miljard dollar per jaar meer nodig dan nu wordt uitgegeven.
Verwoestijning en landdegradatie zijn groeiende problemen, die onder meer samenhangen met intensieve landbouw, verstedelijking en klimaatverandering. De problemen staan centraal op een VN-top in Riyad. Alle partijen die zijn aangesloten bij het VN-verdrag ter bestrijding van woestijnvorming (UNCCD) komen daar tot en met 13 december bijeen om over oplossingen te praten.
"Landdegradatie neemt in een duizelingwekkend tempo toe en is daarmee een van de urgentste problemen van de wereld", stelt IFAD. Tot wel 40 procent van al het land op aarde heeft volgens de organisatie in min of meerdere mate te maken met kwaliteitsverlies. Ieder jaar gaat een vruchtbaar gebied ter grootte van Oeganda verloren, schetst IFAD-chef Alvaro Lario de snelheid waarmee bodems verschralen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
2 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
9 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
13 uur geleden