Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-experts veroordelen oppakken pro-Palestijnse journalist Zürich

VN-experts veroordelen oppakken pro-Palestijnse journalist Zürich

GENÈVE (ANP/RTR) - VN-mensenrechtenexperts hebben zondag de arrestatie veroordeeld van een Amerikaanse pro-Palestijnse journalist in de Zwitserse stad Zürich. Zij zien de arrestatie als een teken dat de vrijheid van meningsuiting in Europa onder druk staat.

Ali Abunimah, directeur van de onlinepublicatie Electronic Intifada, werd zaterdag gearresteerd door de Zwitserse politie vlak voordat hij een toespraak zou geven in Zürich. De politie voerde een inreisverbod aan voor de arrestatie, zonder daar verder over uit te weiden.

De speciale VN-rapporteur voor vrijheid van mening en meningsuiting, Irene Khan, noemde de arrestatie "schokkend nieuws" en drong er bij Zwitserland in een bericht op X op aan om Abunimah vrij te laten.

Mensenrechten

Francesca Albanese, de speciale VN-rapporteur voor mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, plaatste de arrestatie van Abunimah in een bredere context: "Het klimaat rondom de vrijheid van meningsuiting in Europa wordt steeds giftiger en we zouden ons allemaal zorgen moeten maken", zei ze.

Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Bern zei dat Abunimah als Amerikaanse burger "passende consulaire bijstand" krijgt.

Meer uit Buitenland

Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

3 minuten geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

4 minuten geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

1 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

3 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

3 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

3 uur geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

4 uur geleden