VN-experts veroordelen oppakken pro-Palestijnse journalist Zürich
GENÈVE (ANP/RTR) - VN-mensenrechtenexperts hebben zondag de arrestatie veroordeeld van een Amerikaanse pro-Palestijnse journalist in de Zwitserse stad Zürich. Zij zien de arrestatie als een teken dat de vrijheid van meningsuiting in Europa onder druk staat.
Ali Abunimah, directeur van de onlinepublicatie Electronic Intifada, werd zaterdag gearresteerd door de Zwitserse politie vlak voordat hij een toespraak zou geven in Zürich. De politie voerde een inreisverbod aan voor de arrestatie, zonder daar verder over uit te weiden.
De speciale VN-rapporteur voor vrijheid van mening en meningsuiting, Irene Khan, noemde de arrestatie "schokkend nieuws" en drong er bij Zwitserland in een bericht op X op aan om Abunimah vrij te laten.
Mensenrechten
Francesca Albanese, de speciale VN-rapporteur voor mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, plaatste de arrestatie van Abunimah in een bredere context: "Het klimaat rondom de vrijheid van meningsuiting in Europa wordt steeds giftiger en we zouden ons allemaal zorgen moeten maken", zei ze.
Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Bern zei dat Abunimah als Amerikaanse burger "passende consulaire bijstand" krijgt.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid, aldus persbureau Reuters.
42 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
2 uur geleden