Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-experts veroordelen oppakken pro-Palestijnse journalist Zürich

VN-experts veroordelen oppakken pro-Palestijnse journalist Zürich

GENÈVE (ANP/RTR) - VN-mensenrechtenexperts hebben zondag de arrestatie veroordeeld van een Amerikaanse pro-Palestijnse journalist in de Zwitserse stad Zürich. Zij zien de arrestatie als een teken dat de vrijheid van meningsuiting in Europa onder druk staat.

Ali Abunimah, directeur van de onlinepublicatie Electronic Intifada, werd zaterdag gearresteerd door de Zwitserse politie vlak voordat hij een toespraak zou geven in Zürich. De politie voerde een inreisverbod aan voor de arrestatie, zonder daar verder over uit te weiden.

De speciale VN-rapporteur voor vrijheid van mening en meningsuiting, Irene Khan, noemde de arrestatie "schokkend nieuws" en drong er bij Zwitserland in een bericht op X op aan om Abunimah vrij te laten.

Mensenrechten

Francesca Albanese, de speciale VN-rapporteur voor mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, plaatste de arrestatie van Abunimah in een bredere context: "Het klimaat rondom de vrijheid van meningsuiting in Europa wordt steeds giftiger en we zouden ons allemaal zorgen moeten maken", zei ze.

Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Bern zei dat Abunimah als Amerikaanse burger "passende consulaire bijstand" krijgt.

Meer uit Buitenland

Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

26 minuten geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

1 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

6 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

9 uur geleden
Seguro verslaat uiterst rechtse Ventura in Portugese verkiezingen

LISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.

10 uur geleden