Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-experts kritisch op terugdraaien veroordeling Weinstein

VN-experts kritisch op terugdraaien veroordeling Weinstein

GENÈVE (ANP) - Experts van de Verenigde Naties hekelen dat een veroordeling van de voormalige filmproducent Harvey Weinstein is teruggedraaid. Het rechtelijke besluit gaat gepaard met een "verontrustende boodschap" aan vrouwen die seksueel zijn misbruikt.

Weinstein kreeg in 2020 23 jaar cel voor het misbruiken van twee vrouwen. Een gerechtshof in New York maakte die veroordeling eind april ongedaan, omdat Weinstein geen eerlijk proces zou hebben gehad. Aanklagers hadden vrouwen laten getuigen die Weinstein beschuldigden van seksueel wangedrag waar hij in New York niet voor werd vervolgd. Het hof van beroep heeft opdracht gegeven voor een nieuw proces.

De experts zeggen "verbijsterd te zijn over de manier waarop vrouwen in de steek zijn gelaten". Zij wijzen erop dat slachtoffers bij een nieuw proces hun ervaringen opnieuw moeten delen, wat volgens hen traumatiserend is en onnodig leed kan veroorzaken. "Hoewel het belangrijk is dat gerechtigheid wordt gehandhaafd, is het belangrijk dat rechtssystemen niet de boodschap overbrengen dat mannen, vooral degenen in machtsposities die zich schuldig hebben gemaakt aan seksueel geweld tegen en misbruik van vrouwen, ongestraft kunnen doorgaan met hun leven."

Meer dan honderd vrouwen hebben Weinstein de afgelopen jaren beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. De onthullingen leidden tot de totstandkoming van de #MeToo-beweging. De oud-filmproducent zit ondanks de terugdraaiing van het vonnis nog steeds vast, omdat hij in een andere misbruikzaak is veroordeeld tot zestien jaar cel. Ook in die zaak is Weinstein in beroep gegaan.

Meer uit Buitenland

AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

44 minuten geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

2 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

3 uur geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

4 uur geleden
België heeft Amerikaanse ambassadeur teruggefloten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.

5 uur geleden
Doden door brand in appartementencomplex Catalonië

BARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.

6 uur geleden