Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-experts kritisch op terugdraaien veroordeling Weinstein

VN-experts kritisch op terugdraaien veroordeling Weinstein

GENÈVE (ANP) - Experts van de Verenigde Naties hekelen dat een veroordeling van de voormalige filmproducent Harvey Weinstein is teruggedraaid. Het rechtelijke besluit gaat gepaard met een "verontrustende boodschap" aan vrouwen die seksueel zijn misbruikt.

Weinstein kreeg in 2020 23 jaar cel voor het misbruiken van twee vrouwen. Een gerechtshof in New York maakte die veroordeling eind april ongedaan, omdat Weinstein geen eerlijk proces zou hebben gehad. Aanklagers hadden vrouwen laten getuigen die Weinstein beschuldigden van seksueel wangedrag waar hij in New York niet voor werd vervolgd. Het hof van beroep heeft opdracht gegeven voor een nieuw proces.

De experts zeggen "verbijsterd te zijn over de manier waarop vrouwen in de steek zijn gelaten". Zij wijzen erop dat slachtoffers bij een nieuw proces hun ervaringen opnieuw moeten delen, wat volgens hen traumatiserend is en onnodig leed kan veroorzaken. "Hoewel het belangrijk is dat gerechtigheid wordt gehandhaafd, is het belangrijk dat rechtssystemen niet de boodschap overbrengen dat mannen, vooral degenen in machtsposities die zich schuldig hebben gemaakt aan seksueel geweld tegen en misbruik van vrouwen, ongestraft kunnen doorgaan met hun leven."

Meer dan honderd vrouwen hebben Weinstein de afgelopen jaren beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. De onthullingen leidden tot de totstandkoming van de #MeToo-beweging. De oud-filmproducent zit ondanks de terugdraaiing van het vonnis nog steeds vast, omdat hij in een andere misbruikzaak is veroordeeld tot zestien jaar cel. Ook in die zaak is Weinstein in beroep gegaan.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

6 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

7 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

7 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

7 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

8 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

9 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

10 uur geleden