VN-experts kritisch op terugdraaien veroordeling Weinstein
GENÈVE (ANP) - Experts van de Verenigde Naties hekelen dat een veroordeling van de voormalige filmproducent Harvey Weinstein is teruggedraaid. Het rechtelijke besluit gaat gepaard met een "verontrustende boodschap" aan vrouwen die seksueel zijn misbruikt.
Weinstein kreeg in 2020 23 jaar cel voor het misbruiken van twee vrouwen. Een gerechtshof in New York maakte die veroordeling eind april ongedaan, omdat Weinstein geen eerlijk proces zou hebben gehad. Aanklagers hadden vrouwen laten getuigen die Weinstein beschuldigden van seksueel wangedrag waar hij in New York niet voor werd vervolgd. Het hof van beroep heeft opdracht gegeven voor een nieuw proces.
De experts zeggen "verbijsterd te zijn over de manier waarop vrouwen in de steek zijn gelaten". Zij wijzen erop dat slachtoffers bij een nieuw proces hun ervaringen opnieuw moeten delen, wat volgens hen traumatiserend is en onnodig leed kan veroorzaken. "Hoewel het belangrijk is dat gerechtigheid wordt gehandhaafd, is het belangrijk dat rechtssystemen niet de boodschap overbrengen dat mannen, vooral degenen in machtsposities die zich schuldig hebben gemaakt aan seksueel geweld tegen en misbruik van vrouwen, ongestraft kunnen doorgaan met hun leven."
Meer dan honderd vrouwen hebben Weinstein de afgelopen jaren beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. De onthullingen leidden tot de totstandkoming van de #MeToo-beweging. De oud-filmproducent zit ondanks de terugdraaiing van het vonnis nog steeds vast, omdat hij in een andere misbruikzaak is veroordeeld tot zestien jaar cel. Ook in die zaak is Weinstein in beroep gegaan.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
3 uur geleden