Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-expert: gronden om te geloven dat Israël genocide pleegt

VN-expert: gronden om te geloven dat Israël genocide pleegt

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-rapporteur voor de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, zegt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Ze roept landen op tot het onmiddellijk opleggen van sancties.

De expert deelde dinsdag in de VN-Mensenrechtenraad haar bevindingen na analyse van de Israëlische operaties in Gaza. Volgens Albanese kunnen de vele doden, de grote verwoesting in Gaza en het leed van de bevolking op het eerste gezicht alleen worden geïnterpreteerd "als bewijs van de intentie om de Palestijnen als groep systematisch te vernietigen".

Een van de belangrijkste bevindingen van Albanese is dat "Israëls uitvoerende en militaire leiding en militairen" de basis van het internationaal humanitair recht opzettelijk zouden verdraaien om genocide tegen het Palestijnse volk te legitimeren. Volgens Albanese is de genocide een "escalerende fase" in een langer lopend proces van "uitwissing" dat de Palestijnen als volk verstikt.

Voedseltekorten

Israël, dat niet bij de bijeenkomst van de raad in Genève was, verwerpt de bevindingen. Het land heeft herhaaldelijk ontkend dat het genocide pleegt. De Israëlische missie in Genève stelt dat de Israëlische militaire operaties gericht zijn op het uitschakelen van Hamas, die een bloedbad in Israël veroorzaakte, en dat er geen oorlog tegen Palestijnse burgers wordt gevoerd.

De oorlog tussen Israël en Hamas brak op 7 oktober uit. Sindsdien zijn volgens Albanese ruim 32.000 Palestijnen om het leven gekomen. Onder hen zijn meer dan 13.000 kinderen. Nog eens 12.000 mensen liggen vermoedelijk dood onder het puin. Het aantal gewonden ligt rond de 75.000. Zo'n 70 procent van de woongebieden is verwoest en 80 procent van de bevolking is ontheemd geraakt. Door de voedseltekorten dreigt er een hongersnood.

Albanese is een van de onafhankelijke mensenrechtenexperts die voor de Verenigde Naties rapporteren en advies uitbrengen over bepaalde ontwikkelingen. De Italiaanse werd in 2022 benoemd als speciaal rapporteur.

Meer uit Buitenland

Tientallen pelgrims omgekomen door busongeval bij Medina

MEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.

1 uur geleden
Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

2 uur geleden
Man die Twitter-account Obama hackte moet bitcoins terugbetalen

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.

3 uur geleden
Duitsland hervat export wapens voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.

4 uur geleden
Zuid-Korea wil militair overleg met Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.

4 uur geleden
Ex-premier Bangladesh bij verstek veroordeeld tot doodstraf

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.

4 uur geleden
Explosie op Poolse spoorlijn, Tusk spreekt van sabotage

WARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.

4 uur geleden