VN-economen: voor Britten staan miljarden op het spel
NEW YORK (ANP/AFP) - Groot-Brittannië kan voor 32 miljard dollar aan jaarlijkse export naar de Europese Unie verliezen als het er niet in slaagt een handelsovereenkomst met Brussel te sluiten. Dat hebben economen van de Verenigde Naties becijferd.
Het bedrag zou gelijk staan aan 14 procent van de Britse export naar de EU. De kenners van VN-onderdeel UNCTAD stellen dat de helft van de verliezen zou komen van tarieven die door beide partijen kunnen worden opgelegd en de helft van andere maatregelen die de handel beïnvloeden, zoals gezondheids- en milieuregels of verpakkingsnormen.
Ook diverse EU-landen kunnen flink in de problemen komen. Het zwaarst getroffen zou Ierland zijn, dat bij een no-dealscenario de export flink zal zien terugvallen. Een no-dealscenario zou echter "enkele kansen" kunnen creëren voor ontwikkelingslanden. De export van ontwikkelingslanden naar Groot-Brittannië zou met 4 procent kunnen stijgen, aldus de deskundigen.
Groot-Brittannië heeft vorige maand de Europese Unie verlaten en wil voor het einde van het jaar een deal sluiten over nieuwe handelsbetrekkingen. Daarbij stelde de Britse regering dat er veel lossere economische banden komen als er tegen die tijd geen overeenstemming is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
11 uur geleden