VN: dagelijks 100 trucks met hulpgoederen nodig voor Gazastrook
GENÈVE (ANP/DPA/AFP) - Er moeten dagelijks minstens honderd vrachtwagens met hulpgoederen toegang krijgen tot de Gazastrook om voldoende humanitaire hulp te kunnen bieden. Dat zei de humanitaire tak van de Verenigde Naties (OCHA) zondag, een dag nadat voor het eerst weer een hulpkonvooi naar het geïsoleerde kustgebied mocht.
Die twintig vrachtwagens vervoerden onder meer voedsel en medicatie voor de bevolking. De OCHA, de afkorting van Office for the Coordination of Humanitarian Affairs, noemt de hoeveelheid afgeleverde goederen volstrekt onvoldoende voor de ruim 2 miljoen inwoners van het kustgebied. Daar is een enorm tekort ontstaan aan voedsel en schoon drinkwater.
De OCHA meldt dat ook meer gevallen worden gemeld van diarree, waterpokken en schurft door de slechte sanitaire omstandigheden in de Gazastrook. De VN-dienst noemde geen concrete aantallen besmettingen, maar zei wel dat het drinken van vervuild water een rol speelt bij de verspreiding van ziektes.
Veel burgers
VN-kinderfonds UNICEF gaf aan zich ook grote zorgen te maken over minstens 120 pasgeboren baby's die in couveuses liggen in ziekenhuizen. Het ontbreekt de medische instellingen in de Gazastrook aan medische voorraden en brandstof voor generatoren. Het hulpkonvooi van zaterdag had geen brandstof meegenomen.
In de Gazastrook bevinden zich volgens VN-cijfers ongeveer 50.000 zwangere vrouwen. Iedere dag zouden ongeveer 160 bevallingen plaatsvinden. De ziekenhuizen moeten daarnaast ook duizenden gewonden helpen. De aanhoudende luchtaanvallen op het dichtbevolkte gebied treffen ook veel burgers.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
6 minuten geledenMOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
12 uur geleden