Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: dagelijks 100 trucks met hulpgoederen nodig voor Gazastrook

VN: dagelijks 100 trucks met hulpgoederen nodig voor Gazastrook

GENÈVE (ANP/DPA/AFP) - Er moeten dagelijks minstens honderd vrachtwagens met hulpgoederen toegang krijgen tot de Gazastrook om voldoende humanitaire hulp te kunnen bieden. Dat zei de humanitaire tak van de Verenigde Naties (OCHA) zondag, een dag nadat voor het eerst weer een hulpkonvooi naar het geïsoleerde kustgebied mocht.

Die twintig vrachtwagens vervoerden onder meer voedsel en medicatie voor de bevolking. De OCHA, de afkorting van Office for the Coordination of Humanitarian Affairs, noemt de hoeveelheid afgeleverde goederen volstrekt onvoldoende voor de ruim 2 miljoen inwoners van het kustgebied. Daar is een enorm tekort ontstaan aan voedsel en schoon drinkwater.

De OCHA meldt dat ook meer gevallen worden gemeld van diarree, waterpokken en schurft door de slechte sanitaire omstandigheden in de Gazastrook. De VN-dienst noemde geen concrete aantallen besmettingen, maar zei wel dat het drinken van vervuild water een rol speelt bij de verspreiding van ziektes.

Veel burgers

VN-kinderfonds UNICEF gaf aan zich ook grote zorgen te maken over minstens 120 pasgeboren baby's die in couveuses liggen in ziekenhuizen. Het ontbreekt de medische instellingen in de Gazastrook aan medische voorraden en brandstof voor generatoren. Het hulpkonvooi van zaterdag had geen brandstof meegenomen.

In de Gazastrook bevinden zich volgens VN-cijfers ongeveer 50.000 zwangere vrouwen. Iedere dag zouden ongeveer 160 bevallingen plaatsvinden. De ziekenhuizen moeten daarnaast ook duizenden gewonden helpen. De aanhoudende luchtaanvallen op het dichtbevolkte gebied treffen ook veel burgers.

Meer uit Buitenland

China en VS gaan directe militaire communicatielijn opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China en de VS gaan een directe militaire communicatielijn opzetten om te voorkomen dat spanningen uit de hand lopen. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gezegd dat de twee mogendheden met de directe communicatie willen voorkomen dat problemen escaleren en uitmonden in grote conflicten.

1 uur geleden
Kremlin ziet geen noodzaak voor top met Trump over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland ziet "geen noodzaak" voor president Vladimir Poetin om zijn Amerikaanse collega Donald Trump te ontmoeten. Dat zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zondag, meldt staatspersbureau TASS.

2 uur geleden
Arrestatie Syriër in Berlijn die aanslag zou willen plegen

BERLIJN (ANP/AFP) - De politie heeft in Berlijn een 22-jarige Syriër gearresteerd die ervan wordt verdacht vanuit jihadistische motieven een zelfmoordaanslag in de Duitse hoofdstad te willen plegen. Justitie heeft dit niet nader toegelicht.

2 uur geleden
Hamas claimt resten van drie ex-gijzelaars te hebben gevonden

JERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft gezegd de stoffelijke resten te hebben getraceerd van drie overleden gijzelaars die vrijdag zouden worden overgedragen. Israël ontving vrijdag via het Rode Kruis de stoffelijke resten van drie personen, maar Israëlische onderzoekers stelden vast dat deze niet van voormalige Israëlische gijzelaars waren.

3 uur geleden
Justitie denkt dat roof uit Louvre werk was van kleine criminelen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De spectaculaire roof van Franse kroonjuwelen uit het Parijse museum het Louvre vorige maand was het werk van kleine criminelen en niet van zwaargewichten uit de georganiseerde misdaad. De Parijse openbaar aanklager Laure Beccuau heeft dit tijdens het onderzoek naar de diefstal gezegd.

3 uur geleden
Duitse regering meldt forse daling asielaanvragen over dit jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - Fors minder mensen vragen asiel aan in Duitsland volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken. In de eerste tien maanden van 2024 werden er bijna 200.000 asielaanvragen ingediend en in de eerste tien maanden van dit jaar 97.277. Binnenlandminister Alexander Dobrindt prijst daarom het beleid van de regering en zei tegen de krant Bild dat het lukt om de aantrekkingskracht en "de magneetwerking" van Duitsland ten aanzien van asielzoekers af te remmen.

4 uur geleden
Geen aanwijzingen voor terrorisme na mesaanval in Engeland

HUNTINGDON (ANP) - In het onderzoek naar de mesaanval in een Engelse trein zijn geen aanwijzingen gevonden voor terrorisme. De Britse transportpolitie maakte dat bekend tijdens een persconferentie. De woordvoerder vertelde ook dat twee van de elf gewonden nog in levensgevaar verkeren.

7 uur geleden