Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: crisis Soedan ongekend, 60 procent bevolking heeft hulp nodig

VN: crisis Soedan ongekend, 60 procent bevolking heeft hulp nodig

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat door de al twintig maanden durende strijd in Soedan ruim 30 miljoen mensen hulp nodig hebben. Dat is ongeveer 60 procent van de bevolking. Volgens de VN "is de humanitaire crisis ongekend" groot.

De volkenorganisatie dringt aan op meer geld voor de hulpverlening. Er zou in eerste instantie ruim 4 miljard euro nodig zijn om bijna 21 miljoen Soedanezen bij te staan.

Half april 2023 barstte er in en om Khartoem een strijd los tussen de belangrijkste militaire leiders, generaal Abdel Fattah al-Burhan en generaal Mohamed Hamdan Dagalo.

Rapid Support Forces

Al-Burhan is de militaire leider van het land en van de strijdkrachten. Dagalo, ook bekend als Hemedti, leidt troepen die Rapid Support Forces worden genoemd en milities. De strijd woedt vooral om Khartoem en in deelstaten ten westen van de hoofdstad, vooral Darfur.

Het land is volgens hulporganisaties ingestort. Er zouden alleen in de hoofdstedelijke regio Khartoem meer dan 60.000 doden zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Bosbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt bewoonde plaatsen

ALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.

2 uur geleden
Libanese stad Tyrus nieuw op lijst van bedreigd werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.

4 uur geleden
Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

8 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

8 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

8 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

9 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.

9 uur geleden