VN creëren permanent orgaan voor belangen inheemse volkeren
CALI (ANP/RTR/AFP) - Inheemse volkeren krijgen een permanente vertegenwoordiging bij de Verenigde Naties. De lidstaten stemden op de biodiversiteitstop in Colombia in met het opzetten van een orgaan dat moet toezien op de belangen van lokale gemeenschappen.
Inheemse afgevaardigden reageerden met gejuich toen het voorstel werd goedgekeurd. Ze spraken van een historisch moment en erkenning voor hun kennis en kunde over onder meer natuurbehoud. Het adviesgevende orgaan moet ervoor zorgen dat hun traditionele inzichten helpen om te zorgen voor de natuur.
Bijna tweehonderd landen zijn de afgelopen twee weken samengekomen in Cali om te praten over het behoud van biodiversiteit. Twee jaar geleden werden afspraken gemaakt over het behoud van soortenrijkdom; dit keer gaat het over de uitvoering van de plannen. De top duurde eigenlijk tot vrijdag, maar er wordt nog druk onderhandeld over de slotverklaring.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
18 minuten geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
8 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
10 uur geleden