VN-commissie roept Israël op hulp aan Gaza te vergemakkelijken
GAZA-STAD (ANP) - De VN-commissie die de samenwerking faciliteert tussen humanitaire organisaties van de VN en buiten de VN, heeft Israël opgeroepen zijn "wettelijke verplichting" na te komen om voedsel en medische voorraden aan Gaza te leveren en hulpoperaties te vergemakkelijken.
Israël heeft de levering van hulp aan Gaza grotendeels geblokkeerd en heeft humanitaire konvooien onder vuur genomen, ook al dreigt er een wijdverbreide hongersnood in de Gazastrook, stelt het Inter-Agency Standing Committee (IASC) van de VN.
In een via sociale media verspreide verklaring zei de VN-commissie dat er aan tien eisen moet worden voldaan om in Gaza "de essentiële hulp" te kunnen bieden. Tot de stappen behoren een onmiddellijk staakt-het-vuren, veiligheidsgaranties voor de hulpverlening, het herstel van de noodzakelijke middelen voor de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) en de vrijlating van de resterende gevangenen in Gaza.
"Humanitaire organisaties blijven zich inzetten, ondanks de risico's. Maar ze kunnen niet aan hun lot worden overgelaten", aldus de verklaring. "Wij roepen Israël op om te voldoen aan zijn wettelijke verplichtingen onder het internationale humanitaire recht om voedsel en medische benodigdheden te leveren en hulpoperaties te faciliteren." Ook riep het IASC wereldleiders op om "een nog ergere catastrofe te voorkomen".
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
2 minuten geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
4 minuten geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
3 uur geleden