VN-commissie: oorlogspraktijken Israël komen overeen met genocide
NEW YORK (ANP/AFP) - De oorlogspraktijken van Israël in de Gazastrook komen volgens een commissie van de Verenigde Naties "overeen met de eigenschappen van een genocide". Israël zou onder meer "uithongering" gebruiken als oorlogswapen.
De uitspraken komen van de speciale commissie voor onderzoek naar Israëlische praktijken die de mensenrechten van het Palestijnse volk en andere Arabieren in de bezette gebieden schenden. De onderzoekers wijzen naar het "massale" aantal burgerslachtoffers dat valt bij de oorlog in Gaza en de "levensbedreigende omstandigheden die de Palestijnen opzettelijk worden opgelegd".
"Israëlische functionarissen hebben sinds het begin van de oorlog openlijk beleid gesteund dat de Palestijnen berooft van de eerste levensbehoeften: voedsel, water en brandstof", staat in de verklaring van de commissie.
In maart zei de VN-rapporteur voor de bezette Palestijnse gebieden Francesca Albanese ook al dat er "redelijke gronden" waren om aan te nemen dat Israël genocide pleegt. Israël verwerpt die beschuldiging steevast en zegt dat het zich juist verdedigt tegen een beweging, namelijk Hamas, die uit zou zijn op een genocide op Israël.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
35 minuten geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
48 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
50 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
2 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
2 uur geleden