Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef wil universele mensenrechtenverklaring herzien

VN-chef wil universele mensenrechtenverklaring herzien

GENÈVE (ANP/AFP) - Als er een moment is om de Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens aan te passen, dan is dat nu, vindt Volker Türk, de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de Verenigde Naties. Door de oorlog in Oekraïne, grote armoede, honger en klimaatrampen, ligt de verklaring, die de VN 75 jaar geleden aannam, "onder vuur van alle kanten. We moeten een nieuwe wereldwijde consensus vinden over mensenrechten."

Türk zei bij het begin van de Mensenrechtenraad in Genève dat de rechten op sommige gebieden de laatste jaren zelfs achteruit zijn gegaan. Vooral vrouwen en meisjes hebben aan vrijheid ingeboet. Maar de meeste schendingen van mensenrechten komen op dit moment door de Russische invasie in Oekraïne, denkt Türk. "Dat heeft geleid tot wijdverspreide dood, vernietiging en ontheemding."

Namens Rusland is onderminister Sergej Ryabkov aanwezig bij de vergadering van de Mensenrechtenraad, tot ongenoegen van de Oekraïense afvaardiging. Behalve de oorlog zal in de raad ook de situatie in Afghanistan, Ethiopië, Syrië, Iran en Israël worden besproken.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

5 minuten geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

5 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

5 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

9 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

15 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

15 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

17 uur geleden