VN-chef wil universele mensenrechtenverklaring herzien
GENÈVE (ANP/AFP) - Als er een moment is om de Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens aan te passen, dan is dat nu, vindt Volker Türk, de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de Verenigde Naties. Door de oorlog in Oekraïne, grote armoede, honger en klimaatrampen, ligt de verklaring, die de VN 75 jaar geleden aannam, "onder vuur van alle kanten. We moeten een nieuwe wereldwijde consensus vinden over mensenrechten."
Türk zei bij het begin van de Mensenrechtenraad in Genève dat de rechten op sommige gebieden de laatste jaren zelfs achteruit zijn gegaan. Vooral vrouwen en meisjes hebben aan vrijheid ingeboet. Maar de meeste schendingen van mensenrechten komen op dit moment door de Russische invasie in Oekraïne, denkt Türk. "Dat heeft geleid tot wijdverspreide dood, vernietiging en ontheemding."
Namens Rusland is onderminister Sergej Ryabkov aanwezig bij de vergadering van de Mensenrechtenraad, tot ongenoegen van de Oekraïense afvaardiging. Behalve de oorlog zal in de raad ook de situatie in Afghanistan, Ethiopië, Syrië, Iran en Israël worden besproken.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
3 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
5 uur geleden