VN-chef wil 2500 kinderen Gaza evacueren met garantie terugkomst
NEW YORK (ANP) - 2500 kinderen uit de Gazastrook die een medische behandeling nodig hebben, zouden "onmiddellijk" moeten worden geëvacueerd, schrijft de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, op X. Die kinderen zouden dan wel de garantie moeten krijgen dat ze ook weer kunnen terugkeren naar hun families en gemeenschappen.
Guterres plaatste zijn bericht op X na een gesprek met vier Amerikaanse artsen die hebben gewerkt in Gaza. De VN-chef zegt "diep geraakt" te zijn door hun verhalen en hun toewijding.
Door de oorlog in Gaza zijn veel ziekenhuizen en gezondheidscentra stilgevallen. Veel ziekenhuizen zijn geraakt door luchtaanvallen of binnengevallen door Israëlische troepen, op zoek naar tunnels van Hamas. Daarnaast kwamen door de oorlog veel minder medicijnen en medische hulpmiddelen het gebied binnen. Nu het staakt-het-vuren is ingegaan komt de hulpverlening weer langzaam op gang, maar volgens hulporganisaties zijn de tekorten nog groot.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
7 uur geleden