Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef wil 2500 kinderen Gaza evacueren met garantie terugkomst

VN-chef wil 2500 kinderen Gaza evacueren met garantie terugkomst

NEW YORK (ANP) - 2500 kinderen uit de Gazastrook die een medische behandeling nodig hebben, zouden "onmiddellijk" moeten worden geëvacueerd, schrijft de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, op X. Die kinderen zouden dan wel de garantie moeten krijgen dat ze ook weer kunnen terugkeren naar hun families en gemeenschappen.

Guterres plaatste zijn bericht op X na een gesprek met vier Amerikaanse artsen die hebben gewerkt in Gaza. De VN-chef zegt "diep geraakt" te zijn door hun verhalen en hun toewijding.

Door de oorlog in Gaza zijn veel ziekenhuizen en gezondheidscentra stilgevallen. Veel ziekenhuizen zijn geraakt door luchtaanvallen of binnengevallen door Israëlische troepen, op zoek naar tunnels van Hamas. Daarnaast kwamen door de oorlog veel minder medicijnen en medische hulpmiddelen het gebied binnen. Nu het staakt-het-vuren is ingegaan komt de hulpverlening weer langzaam op gang, maar volgens hulporganisaties zijn de tekorten nog groot.

Meer uit Buitenland

Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

30 minuten geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

1 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

1 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

1 uur geleden
Frankrijk wil Mercosur-deal nog altijd niet ondertekenen

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.

1 uur geleden
EU-hof: Polen schond principes EU-recht met voorrang eigen hof

LUXEMBURG (ANP) - Het Poolse Grondwettelijke Hof heeft de fundamentele principes van het Europees recht geschonden, oordeelt het Europees Hof van Justitie. Het Poolse hof besloot namelijk dat de eigen grondwet voorrang heeft op de wetten van de Europese Unie. Dat gaat volgens het EU-hof in Luxemburg in tegen de basisprincipes van de EU.

3 uur geleden
Boeren gooien stenen naar politie Brussel, traangas ingezet

BRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.

4 uur geleden