VN-chef wil 2500 kinderen Gaza evacueren met garantie terugkomst
NEW YORK (ANP) - 2500 kinderen uit de Gazastrook die een medische behandeling nodig hebben, zouden "onmiddellijk" moeten worden geëvacueerd, schrijft de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, op X. Die kinderen zouden dan wel de garantie moeten krijgen dat ze ook weer kunnen terugkeren naar hun families en gemeenschappen.
Guterres plaatste zijn bericht op X na een gesprek met vier Amerikaanse artsen die hebben gewerkt in Gaza. De VN-chef zegt "diep geraakt" te zijn door hun verhalen en hun toewijding.
Door de oorlog in Gaza zijn veel ziekenhuizen en gezondheidscentra stilgevallen. Veel ziekenhuizen zijn geraakt door luchtaanvallen of binnengevallen door Israëlische troepen, op zoek naar tunnels van Hamas. Daarnaast kwamen door de oorlog veel minder medicijnen en medische hulpmiddelen het gebied binnen. Nu het staakt-het-vuren is ingegaan komt de hulpverlening weer langzaam op gang, maar volgens hulporganisaties zijn de tekorten nog groot.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
19 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
19 uur geleden