VN-chef: wereld slaagt er niet in ontwikkeling AI bij te houden
LONDEN (ANP/AFP) - De wereld slaagt er niet in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) bij te houden en dat brengt "mogelijke negatieve langetermijngevolgen" met zich mee. Dat zei de VN-secretaris-generaal António Guterres op de eerste veiligheidsconferentie voor AI (AI Safety Summit) die deze week plaatsvond in Londen.
Guterres riep op tot een "verenigd, aanhoudend en mondiaal" antwoord op AI om de mogelijke schadelijke effecten ervan te minimaliseren. Hij pleit er onder meer voor om een passage over kunstmatige intelligentie toe te voegen aan de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens van de VN.
Zonder een gezamenlijk antwoord op de komst van AI zal de technologie leiden tot grotere ongelijkheid in de wereld, waarschuwt Guterres. Hij verwijst onder meer naar het verdwijnen van banen.
Sunak over AI
Ook de Britse premier Rishi Sunak, gastheer van de top, voorspelt dat de technologie de maatschappij drastisch zal veranderen. Hij zei dat "de wereld de risico's moet aanpakken om de kansen van AI te kunnen benutten". Sunak kondigde ook een overeenkomst aan tussen overheden en techbedrijven om AI-modellen voortaan te testen voordat ze aan het publiek beschikbaar worden gesteld.
De conferentie, de eerste in zijn soort, werd bijgewoond door politieke kopstukken en bedrijfsleiders. Onder anderen EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen, Amerikaans vicepresident Kamala Harris en X-topman Elon Musk waren aanwezig.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
6 uur geleden