Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef: Veiligheidsraad moet vredesmacht voor Haïti overwegen

VN-chef: Veiligheidsraad moet vredesmacht voor Haïti overwegen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft er bij de VN-Veiligheidsraad per brief op aangedrongen het verzoek van Haïti in overweging te nemen om in het land een internationale gespecialiseerde strijdmacht in te zetten, meldt een VN-woordvoerder. Een dergelijke troepenmacht zou nodig zijn om de humanitaire crisis op het Caribische eiland te helpen bezweren. Zaterdag gaven de VS al aan een zelfde verzoek in overweging te hebben.

Haïti kampt met een nagenoeg stilstaande economie en voedsel- en brandstoftekorten. Die laatste worden veroorzaakt doordat een coalitie van criminele bendes sinds een maand de voornaamste brandstofterminal van het eiland blokkeert. Het gebrek aan gas en diesel heeft de transport verlamd en bedrijven en ziekenhuizen gedwongen hun activiteiten stop te zetten. Er is daardoor ook een tekort aan flessenwater, net nu er sinds een week aanwijzingen zijn dat het land voor een nieuwe cholera-uitbraak staat. In 2010 kreeg Haïti, op dat moment vrij van cholera, te maken met een massale uitbraak van de ziekte. Destijds werden 50.000 mensen ziek en overleden er meer dan 9300.

Meer uit Buitenland

Iran kondigt 'beslissende' reactie aan na nieuwe VS-aanvallen

TEHERAN (ANP) - Iran kondigt represailles aan tegen de Verenigde Staten, nadat het Amerikaanse leger in de nacht van dinsdag op woensdag luchtaanvallen uitvoerde op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz. Volgens nieuwszender IRIB waren er zes explosies te horen op het Iraanse eiland Qeshm, zeven in de stad Sirik en nog meer in de grote havenstad Bandar Abbas.

1 uur geleden
Ook Sanders wil dat Platner zich terugtrekt uit senaatsrace Maine

WASHINGTON (ANP) - Ook Bernie Sanders dringt er bij de Democratische kandidaat Graham Platner op aan zich terug te trekken uit de senaatsrace in de Amerikaanse staat Maine. Sanders, een onafhankelijke senator die deel uitmaakt van de Democratische fractie in de Senaat, was de prominentste voorstander van de progressieve Platner in Washington.

1 uur geleden
Dodental door aardbevingen Venezuela opgelopen tot bijna 3700

CARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving die Venezuela op 24 juni trof, is opgelopen tot 3685. "Officiële cijfers per 7 juli: 3685 doden, 16.740 gewonden", aldus een verklaring van de regering, waarin geen melding werd gemaakt van het aantal vermisten. Zondag stond het aantal doden nog op 3535.

3 uur geleden
VS voeren 'krachtige' luchtaanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een reeks "krachtige" luchtaanvallen op Iran uitgevoerd, meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X.

3 uur geleden
Marine Le Pen doet toch mee aan presidentsverkiezingen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.

7 uur geleden
Prins Harry: geen gerechtigheid gekregen in Daily Mail-zaak

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.

7 uur geleden
Straten in Manhattan afgesloten om instortingsgevaar flat

NEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.

8 uur geleden