Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef roept Veiligheidsraad op tot eenheid over coronavirus

VN-chef roept Veiligheidsraad op tot eenheid over coronavirus

NEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties(VN) heeft donderdag de Veiligheidsraad opgeroepen zich te verenigen in zijn reactie op de coronaviruspandemie. Hij noemde de pandemie "de strijd van een generatie" en "de bestaansreden van de VN".

"Een signaal van eenheid en vastberadenheid van de raad zou in deze angstige tijd veel betekenen", zei Guterres tijdens de eerste vergadering die de VN-Veiligheidsraad per videoconferentie hield over het coronavirus.

De inhoud van de toespraak van de VN-chef werd aan het Franse persbureau AFP doorgegeven door diplomaten die de sessie bijwonen.

"De inzet van de Veiligheidsraad is van cruciaal belang om de gevolgen voor de vrede en veiligheid van de pandemie te verzachten", aldus Guterres. "Om het virus te overwinnen, moeten we samenwerken en dat betekent versterking van de solidariteit."

De leden van de Veiligheidsraad kwamen bijeen na weken van onderlinge onenigheid, vooral tussen China en de Verenigde Staten. Onder leiding van Duitsland werd de vergadering aangevraagd door negen van de tien niet-permanente leden. Zij waren het onvermogen van de raad om over de wereldwijde crisis te spreken beu.

Duitsland benadrukte dat "de pandemie een kwestie is van internationale veiligheid en vrede". Ander landen, zoals Rusland, China en Zuid-Afrika, zijn daarentegen van mening dat gezondheid niet de verantwoordelijkheid is van de Veiligheidsraad.

Frankrijk bevestigde 1,2 miljard euro te besteden aan de bestrijding van de longziekte in Afrika. Estland begon zijn toespraak met op te merken dat deze eerste bijeenkomst "beter laat dan nooit" is. Het land uitte daarmee kritiek op landen die lange tijd het bijeenkomen van de Veiligheidsraad over het coronavirus vertraagden.

Meer uit Buitenland

Toeristen vermist na overstroming Nepal, ook Nederlander

KATHMANDU (ANP/RTR) - De Nepalese autoriteiten melden dat 384 toeristen in de regio Rasuwa als vermist zijn gemeld na een grote overstroming daar. Onder de vermisten is zeker één Nederlander.

1 uur geleden
Doden en vermisten na overstromingen in Nepal en Tibet

KATHMANDU (ANP/RTR) - Door grote overstromingen en modderstromen in het grensgebied van Nepal en de Chinese autonome regio Tibet in de Himalaya zijn meerdere doden gevallen. Het gaat om zeker negen doden in Nepal, maar er wordt gevreesd voor meer slachtoffers.

1 uur geleden
Tweede verdachte opgepakt na aanval met zwaard op Zweedse school

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse politie heeft een man aangehouden die mogelijk medeplichtig is geweest bij een zwaardaanval vrijdag op een middelbare school in Fagersta. De vermeende aanvaller Liam Nebel werd daar eerder voor aangehouden.

3 uur geleden
Vijftien baby's omgekomen bij brand in ziekenhuis Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Vijftien pasgeboren baby's zijn omgekomen bij een brand in een ziekenhuis in Islamabad. Volgens de Pakistaanse televisiezender Geo TV brak de brand uit door een defect in het airconditioningsysteem.

4 uur geleden
VS leggen visumaanvragen wereldwijd stil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben wereldwijd de afspraken van mensen die een immigratievisum hebben aangevraagd opgeschort. Reden daarvoor zou een training zijn die medewerkers van ambassades en consulaten moeten volgen om gevallen te herkennen waarbij immigranten waarschijnlijk een beroep zullen doen op staatssteun.

10 uur geleden
Familie: Dolly Parton leed kort aan kanker

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton leed voor haar dood kort aan kanker. Dat heeft de familie van de dinsdag op 80-jarige leeftijd overleden countryzangeres bevestigd. Om welke vorm van kanker het ging, is niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Vliegveld Caracas heropent na aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van de Venezolaanse hoofdstad Caracas gaat op 1 september weer open voor commerciële vluchten. Het vliegveld sloot na de verwoestende twee aardbevingen die het land eind juni troffen.

12 uur geleden