Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef roept Veiligheidsraad op tot eenheid over coronavirus

VN-chef roept Veiligheidsraad op tot eenheid over coronavirus

NEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties(VN) heeft donderdag de Veiligheidsraad opgeroepen zich te verenigen in zijn reactie op de coronaviruspandemie. Hij noemde de pandemie "de strijd van een generatie" en "de bestaansreden van de VN".

"Een signaal van eenheid en vastberadenheid van de raad zou in deze angstige tijd veel betekenen", zei Guterres tijdens de eerste vergadering die de VN-Veiligheidsraad per videoconferentie hield over het coronavirus.

De inhoud van de toespraak van de VN-chef werd aan het Franse persbureau AFP doorgegeven door diplomaten die de sessie bijwonen.

"De inzet van de Veiligheidsraad is van cruciaal belang om de gevolgen voor de vrede en veiligheid van de pandemie te verzachten", aldus Guterres. "Om het virus te overwinnen, moeten we samenwerken en dat betekent versterking van de solidariteit."

De leden van de Veiligheidsraad kwamen bijeen na weken van onderlinge onenigheid, vooral tussen China en de Verenigde Staten. Onder leiding van Duitsland werd de vergadering aangevraagd door negen van de tien niet-permanente leden. Zij waren het onvermogen van de raad om over de wereldwijde crisis te spreken beu.

Duitsland benadrukte dat "de pandemie een kwestie is van internationale veiligheid en vrede". Ander landen, zoals Rusland, China en Zuid-Afrika, zijn daarentegen van mening dat gezondheid niet de verantwoordelijkheid is van de Veiligheidsraad.

Frankrijk bevestigde 1,2 miljard euro te besteden aan de bestrijding van de longziekte in Afrika. Estland begon zijn toespraak met op te merken dat deze eerste bijeenkomst "beter laat dan nooit" is. Het land uitte daarmee kritiek op landen die lange tijd het bijeenkomen van de Veiligheidsraad over het coronavirus vertraagden.

Meer uit Buitenland

Trump denkt dat deal met Iran dit weekend kan worden getekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de deal met Iran komend weekend kan worden getekend. Hij spreekt van een "geweldige overeenkomst", al heeft Iran nog niet bevestigd dat er inderdaad een akkoord is. Desalniettemin zegt Trump te hebben begrepen dat de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei met de overeenkomst heeft ingestemd.

18 minuten geleden
Iraanse staatsmedia melden nog geen akkoord met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse staatspersbureau Fars meldt op basis van ingewijden dat Iran nog niet heeft ingestemd met een deal met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde op een akkoord dat in Iran "op het hoogste niveau" zou zijn goedgekeurd, maar dat is volgens Fars te voorbarig.

19 minuten geleden
Confrontaties tussen politie en demonstranten buiten WK-stadion

MEXICO-STAD (ANP) - Buiten het Mexico City Stadium waar de openingswedstrijd van het WK voetbal tussen Mexico en Zuid-Afrika wordt gespeeld, is de politie slaags geraakt met demonstranten. Op beelden op sociale media is te zien dat mensen voorwerpen naar de politie gooien en dat mensen worden opgepakt.

34 minuten geleden
Aantal ebolabesmettingen loopt op tot bijna 700, ruim 130 doden

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is toegenomen tot 676. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het aantal vastgestelde doden ligt sinds woensdag op 136. Een dag eerder ging het nog om een veertigtal besmettingen minder, zo meldde het Afrikaanse Centrum voor Infectieziekteverspreiding en -preventie (CDC).

2 uur geleden
Trump staakt aanvallen op Iran en zinspeelt op akkoord

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de aangekondigde aanvallen op Iran te staken vanwege vooruitgang in de gesprekken met Iran. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat met "de discussies en laatste punten" is ingestemd door alle betrokken partijen.

3 uur geleden
Eurocommissaris Brunner: belangrijk om met Taliban te praten

BRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor de EU om met de Taliban-machthebbers uit Afghanistan te praten. Dat vindt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie). "Al was het maar om de situatie voor Europeanen te verbeteren, maar ook voor asielzoekers", aldus Brunner donderdag in een interview. In Brussel is veel ophef over een gepland bezoek van leden van de Taliban aan de Europese Commissie. Europarlementariërs hebben België verzocht geen visa te verstrekken en ook ngo's ageren daartegen.

3 uur geleden
Dode en gewonden door aanval in de buurt van Libanees ziekenhuis

TYRUS (ANP) - Bij een Israëlische aanval op de Zuid-Libanese stad Tyrus is een persoon gedood en raakten zeventien mensen gewond, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Bij de luchtaanval zou een woongebouw zijn geraakt in de buurt van een ziekenhuis, dat door de brokstukken ook schade opliep. Tien van de gewonden zijn medewerkers van het ziekenhuis.

5 uur geleden