Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef roept bij begin ramadan op tot bestand in Gaza

VN-chef roept bij begin ramadan op tot bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, roept op tot een staakt-het-vuren in de Gazastrook nu de ramadan is begonnen. Hij vraagt Hamas om alle gijzelaars vrij te laten en Israël om snel en op grote schaal "levensreddende hulp" toe te laten tot Gaza.

Maandag is de eerste dag dat moslims vasten tijdens de ramadan, die ongeveer een maand duurt. Delegaties van beide partijen probeerden voor de start van de vastenmaand een akkoord te bereiken over een bestand, maar dat is niet gelukt.

Volgens Guterres wordt tijdens de ramadan "vrede, verzoening en solidariteit" gevierd. "Maar zelfs nu de ramadan is begonnen, gaat het doden, bombarderen en bloedvergieten in Gaza door."

Grote hongersnood

De Verenigde Naties vrezen voor een grote hongersnood in Gaza, waar 2,4 miljoen Palestijnen wonen. Sinds de aanval van Hamas op 7 oktober en de daaropvolgende oorlog komt er weinig humanitaire hulp het gebied binnen. "De ogen van de geschiedenis kijken mee", zegt Guterres. "We kunnen niet wegkijken. We moeten handelen om meer vermijdbare doden te voorkomen."

De VN-chef waarschuwde ook tegen een Israëlische aanval op de stad Rafah. Daardoor zou de bevolking van Gaza "nog dieper zinken in de hel". Israël dreigde eerder met een aanval op Rafah als de Israëlische gijzelaars niet zouden vrijkomen voor het begin van de ramadan.

Meer uit Buitenland

Media: Zelensky spreekt Kellogg voor overleg met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet maandag ook de Amerikaanse gezant voor Oekraïne, Keith Kellogg, bericht het Oekraïense persbureau Ukrinform. Dat gebeurt voor Zelensky's overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis.

1 uur geleden
Trump voor komst Zelensky: grote dag in het Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt in aanloop naar het bezoek van Europese leiders over een grote dag in het Witte Huis. "We hebben nog nooit zoveel Europese leiders tegelijk hier gehad. Een grote eer voor Amerika", schreef hij op sociale media.

1 uur geleden
Ernstig voedseltekort dreigt in Syrië na droogte en machtswissel

ROME/DUBAI (ANP/RTR) - Syrië kampt met een uitzonderlijke droogte en na een chaotische machtswisseling met zeer ernstige voedseltekorten. Dit stelt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP).

1 uur geleden
Zoon van Noorse kroonprinses aangeklaagd voor vier verkrachtingen

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, wordt aangeklaagd voor vier verkrachtingen. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Oslo maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Axios: Witte Huis wilde weten of Zelensky in pak komt

WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.

2 uur geleden
Zelensky en Europese leiders overleggen voor bezoek aan Trump

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.

2 uur geleden
Branden in Spanje verwoesten recordhoeveelheid natuur

MADRID (ANP/AFP) - De natuurbranden in Spanje hebben dit jaar meer dan 343.000 hectare in de as gelegd, een nieuw record voor het land, aldus cijfers van het Europees bosbrandagentschap EFFIS. Dat is een gebied iets groter dan de provincie Zuid-Holland of bijna een half miljoen voetbalvelden.

2 uur geleden