Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef over situatie Gaza: afschuwelijk en apocalyptisch

VN-chef over situatie Gaza: afschuwelijk en apocalyptisch

CAÏRO (ANP/AFP) - De situatie in de Gazastrook is "afschuwelijk en apocalyptisch", stelt VN-chef António Guterres. Hij waarschuwt dat de omstandigheden waarmee Palestijnen in het gebied worden geconfronteerd mogelijk neerkomen op de "ernstigste internationale misdaden".

Tijdens een toespraak die namens Guterres werd voorgelezen op een conferentie in Caïro over het vergroten van humanitaire hulp, wees de VN-secretaris-generaal op de verwoestende impact van het conflict in Gaza. Hij riep de internationale gemeenschap op om "een basis te leggen voor duurzame vrede in Gaza en het bredere Midden-Oosten". "Ondervoeding is wijdverspreid. Hongersnood dreigt. Ondertussen is het gezondheidssysteem ingestort."

Guterres voegde eraan toe dat Gaza nu 's werelds hoogste aantal kinderamputaties per hoofd van de bevolking heeft, waarbij "veel kinderen ledematen verliezen en operaties ondergaan zonder zelfs maar verdoving". Hij riep op tot respect voor humanitair recht en meer steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), die verantwoordelijk is voor cruciale hulp in Gaza.

Volgens de UNRWA rijden slechts 65 vrachtwagens met hulpgoederen per dag Gaza binnen, terwijl dat er voor de oorlog ongeveer vijfhonderd waren. Guterres bekritiseerde de ernstige beperkingen op de hulpverlening. Volgens Israël ligt het probleem bij de hulporganisaties. Maar volgens Guterres is er geen logistieke crisis, maar eerder "een crisis van politieke wilskracht en van respect voor de fundamentele principes van het internationale humanitaire recht".

Meer uit Buitenland

China houdt tweede dag van grootschalige oefeningen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.

36 minuten geleden
Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

2 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

2 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

2 uur geleden
Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

8 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

9 uur geleden
Trump herhaalt claim dat VS Venezolaanse gronddoelen aanvielen

MIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.

9 uur geleden