Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef over situatie Gaza: afschuwelijk en apocalyptisch

VN-chef over situatie Gaza: afschuwelijk en apocalyptisch

CAÏRO (ANP/AFP) - De situatie in de Gazastrook is "afschuwelijk en apocalyptisch", stelt VN-chef António Guterres. Hij waarschuwt dat de omstandigheden waarmee Palestijnen in het gebied worden geconfronteerd mogelijk neerkomen op de "ernstigste internationale misdaden".

Tijdens een toespraak die namens Guterres werd voorgelezen op een conferentie in Caïro over het vergroten van humanitaire hulp, wees de VN-secretaris-generaal op de verwoestende impact van het conflict in Gaza. Hij riep de internationale gemeenschap op om "een basis te leggen voor duurzame vrede in Gaza en het bredere Midden-Oosten". "Ondervoeding is wijdverspreid. Hongersnood dreigt. Ondertussen is het gezondheidssysteem ingestort."

Guterres voegde eraan toe dat Gaza nu 's werelds hoogste aantal kinderamputaties per hoofd van de bevolking heeft, waarbij "veel kinderen ledematen verliezen en operaties ondergaan zonder zelfs maar verdoving". Hij riep op tot respect voor humanitair recht en meer steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), die verantwoordelijk is voor cruciale hulp in Gaza.

Volgens de UNRWA rijden slechts 65 vrachtwagens met hulpgoederen per dag Gaza binnen, terwijl dat er voor de oorlog ongeveer vijfhonderd waren. Guterres bekritiseerde de ernstige beperkingen op de hulpverlening. Volgens Israël ligt het probleem bij de hulporganisaties. Maar volgens Guterres is er geen logistieke crisis, maar eerder "een crisis van politieke wilskracht en van respect voor de fundamentele principes van het internationale humanitaire recht".

Meer uit Buitenland

China kondigt militaire oefeningen rond Taiwan aan

TAIPEI (ANP/AFP) - China gaat grootscheepse militaire oefeningen houden rond Taiwan, dat het als afvallige provincie beschouwt. Dinsdag zullen er schietoefeningen plaatsvinden in vijf gebieden in de wateren en het luchtruim rond Taiwan, maakte het Chinese leger bekend.

31 minuten geleden
Zelensky: top met Europese leiders in januari

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.

38 minuten geleden
Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

2 uur geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

6 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

6 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

6 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

9 uur geleden