Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef over situatie Gaza: afschuwelijk en apocalyptisch

VN-chef over situatie Gaza: afschuwelijk en apocalyptisch

CAÏRO (ANP/AFP) - De situatie in de Gazastrook is "afschuwelijk en apocalyptisch", stelt VN-chef António Guterres. Hij waarschuwt dat de omstandigheden waarmee Palestijnen in het gebied worden geconfronteerd mogelijk neerkomen op de "ernstigste internationale misdaden".

Tijdens een toespraak die namens Guterres werd voorgelezen op een conferentie in Caïro over het vergroten van humanitaire hulp, wees de VN-secretaris-generaal op de verwoestende impact van het conflict in Gaza. Hij riep de internationale gemeenschap op om "een basis te leggen voor duurzame vrede in Gaza en het bredere Midden-Oosten". "Ondervoeding is wijdverspreid. Hongersnood dreigt. Ondertussen is het gezondheidssysteem ingestort."

Guterres voegde eraan toe dat Gaza nu 's werelds hoogste aantal kinderamputaties per hoofd van de bevolking heeft, waarbij "veel kinderen ledematen verliezen en operaties ondergaan zonder zelfs maar verdoving". Hij riep op tot respect voor humanitair recht en meer steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), die verantwoordelijk is voor cruciale hulp in Gaza.

Volgens de UNRWA rijden slechts 65 vrachtwagens met hulpgoederen per dag Gaza binnen, terwijl dat er voor de oorlog ongeveer vijfhonderd waren. Guterres bekritiseerde de ernstige beperkingen op de hulpverlening. Volgens Israël ligt het probleem bij de hulporganisaties. Maar volgens Guterres is er geen logistieke crisis, maar eerder "een crisis van politieke wilskracht en van respect voor de fundamentele principes van het internationale humanitaire recht".

Meer uit Buitenland

Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

24 minuten geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

34 minuten geleden
CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

59 minuten geleden
Kallas: Midden-Oosten zonder oorlog vereist tweestatenoplossing

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.

1 uur geleden
Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

3 uur geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

4 uur geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

4 uur geleden