Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef: oorlog tegen natuur moet stoppen

VN-chef: oorlog tegen natuur moet stoppen

MADRID (ANP/AFP/DPA) - De hoogste baas van de Verenigde Naties heeft opgeroepen de "oorlog tegen de natuur" te staken. "De mensheid voert al tientallen jaren oorlog tegen de planeet, en die vecht nu terug", zegt secretaris-generaal António Guterres in Madrid. Daar begint maandag de VN-Klimaatconferentie.

Guterres hekelt de "volkomen ontoereikende" pogingen die tot dusver zijn gedaan om klimaatverandering te bestrijden. Het ontbreekt volgens hem aan politieke wil om noodzakelijke maatregelen te nemen.

De VN-chef waarschuwt dat de tijd dringt. Het "moment waarop er geen weg terug meer is" bevindt zich volgens hem niet meer in de verre toekomst. "Het is in zicht en komt snel op ons af." Volgens Guterres komen klimaatgerelateerde rampen vaker voor en zijn ze "dodelijker en destructiever."

In het verdrag van Parijs uit 2015 staat dat de opwarming van de aarde beperkt moet blijven tot maximaal 2 graden, maar bij voorkeur tot 1,5 graad. Wetenschappers waarschuwen echter dat die doelen niet gehaald worden als de wereld op dezelfde voet verder gaat.

Meer uit Buitenland

Burnham stevent af op leiderschap Labour en premierschap

LONDEN (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham lijkt verder af te stevenen op het leiderschap van regeringspartij Labour en daarmee ook het premierschap. Zodanig veel partijgenoten hebben inmiddels hun steun aan hem uitgesproken, dat een eventuele tegenkandidaat geen kans meer maakt.

2 uur geleden
Franse politie pakt verdachten op voor brand bij Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.

3 uur geleden
Macron kondigt militaire oefeningen aan met Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft militaire oefeningen van een zogeheten multinationale troepenmacht voor Oekraïne aangekondigd. De exercities met het Oekraïense leger moeten in de komende maanden in buurlanden plaatsvinden.

4 uur geleden
EU-ministers verwerpen tolplan Trump voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.

6 uur geleden
Trump wil dat zus overleden Graham hem vervangt in Senaat

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."

6 uur geleden
Hongaars parlement stemt voor afzetting president Sulyok

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.

6 uur geleden
Minister Rubio: ICC in Den Haag voert oorlog tegen ons land

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.

7 uur geleden