Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef: oorlog tegen natuur moet stoppen

VN-chef: oorlog tegen natuur moet stoppen

MADRID (ANP/AFP/DPA) - De hoogste baas van de Verenigde Naties heeft opgeroepen de "oorlog tegen de natuur" te staken. "De mensheid voert al tientallen jaren oorlog tegen de planeet, en die vecht nu terug", zegt secretaris-generaal António Guterres in Madrid. Daar begint maandag de VN-Klimaatconferentie.

Guterres hekelt de "volkomen ontoereikende" pogingen die tot dusver zijn gedaan om klimaatverandering te bestrijden. Het ontbreekt volgens hem aan politieke wil om noodzakelijke maatregelen te nemen.

De VN-chef waarschuwt dat de tijd dringt. Het "moment waarop er geen weg terug meer is" bevindt zich volgens hem niet meer in de verre toekomst. "Het is in zicht en komt snel op ons af." Volgens Guterres komen klimaatgerelateerde rampen vaker voor en zijn ze "dodelijker en destructiever."

In het verdrag van Parijs uit 2015 staat dat de opwarming van de aarde beperkt moet blijven tot maximaal 2 graden, maar bij voorkeur tot 1,5 graad. Wetenschappers waarschuwen echter dat die doelen niet gehaald worden als de wereld op dezelfde voet verder gaat.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij Russische en Oekraïense luchtaanvallen

ROSTOV-ON-DON (ANP) - Bij een Oekraïense luchtaanval op de Russische stad Rostov-on-Don zijn in de nacht van zondag op maandag twee doden gevallen. Dat zegt gouverneur Yuri Slyusar in een bericht op Telegram.

1 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider ziet af van gesprek met regering

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado zal niet deelnemen aan gesprekken met de regering van president Delcy Rodríguez. Dat maakte de Nobelprijswinnares voor de Vrede zondag bekend. De gesprekken, die gesteund worden door de VS, staan voor augustus gepland.

1 uur geleden
Brandenburger Tor verlicht in regenboogkleuren na aanslag Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan ​voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.

6 uur geleden
Media: branden bij Madrid en Avila nog actief maar onder controle

MADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.

6 uur geleden
Tienduizenden protesteren tegen massatoerisme op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.

7 uur geleden
Al-Sharaa: Syrië streeft naar veiligheidsakkoord met Israël

DAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.

8 uur geleden
Axios: legerleider VS adviseerde te stoppen met aanvallen Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.

10 uur geleden