VN-chef noemt klimaatrapport doodsklap voor fossiele brandstof
NEW YORK (ANP/AFP) - Het rapport van het IPCC (Intergouvernementeel Panel over Klimaatverandering) moet de doodsklap zijn voor kolen, olie en gas. Zo luidde de eerste reactie van VN-chef António Guterres op het maandag gepresenteerde klimaatrapport. Het geeft volgens Guterres aan dat de fossiele brandstoffen de aarde verwoesten en het rapport geeft de mensheid de waarschuwing "code rood".
Het rapport stelt dat het doel om de temperatuur op aarde niet verder te laten stijgen dan 1,5 graad al in 2030 niet meer haalbaar is. Dat is tien jaar eerder dan het panel zelf eerder had ingeschat. Guterres dringt erop aan dat politici snel en drastisch handelen. "De alarmbellen klinken oorverdovend."
Daarom moet er meer geld uit rijke landen komen om de aanpassingen ter voorkoming van de opwarming in arme landen te betalen, aldus de VN-secretaris-generaal. Hij hoopt dat de leiders van de wereld op de komende topconferentie over het klimaat in november in Glasgow niet met excuses maar met oplossingen komen.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.
2 uur geleden